[19] Hudební titul měsíce -  květen 2016

Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

cd may 16main 

Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.


 DynamicRangetab


cd52016

 YELLO – ESSENTIAL

 Švýcarská hudební skupina Yello založená roku 1978 je v našem studiu často poslouchaným hudebním materiálem. Zvukově totiž patří jejich nahrávky v daném hudebním žánru mezi nejlepší. Proto je hudba tohoto souboru často slyšet i na prestižních veletrzích kde se prezentuje špičková audio technika. Naposledy třeba v Mnichově. Zakládající členové byli Boris Blank a Carlos Perón. Později v tom samém roce se přidal Dieter Meier. Carlos Perón skupinu opustil v roce 1983. Největších úspěchů dosáhla skupina v druhé polovině 80. a začátkem 90. let. Album Essential je výběrem toho nejlepšího, co kapela nahrála a pokud nehodláte pořídit celý komplet její produkce, může být tento disk pro Vás dobrou volbou. Výběr z roku 1992 byl opětovně vydán v roce 2014 a distribuován Universal Music. O mastering s unikátními hodnotami dynamického rozsahu se zasloužil zvukový mistr Kevin Metcalfe.

Naměřené hodnoty dBFS (mastering)

dmmay16

5stars

buyit 

   


cd52016

 

MANFRED MANN´S EARTH BAND - WATCH

 WATCH je 8. studiové album britské progresivní rockové skupiny MANFRED MANN´S EARTH BAND vydané v roce 1978. Opětovné vydání na LP 7. 8. 2008, LABEL MANFRED MANN. Album kromě základních sedmi skladeb obsahuje i bonusový materiál. ( BOUILLABAISSE). Původní záznam je z roku 1977, kdy v Londýně ve studiu Work House vznikal pod dohledem zvukových inženýrů - Laurence Latham a Rick Walton. WATCH patří mezi nejlépe hodnocené projekty tohoto souboru a určitě doporučujeme jeho poslech a nákup.

 

5stars

buyit 

   

 

 


cd52016

 

ERIC CLAPTON – SLOWHAND AT 70

 SLOWHAND AT 70 je koncertní záznam britské blues-rockové legendy Erica Claptona. Ten se uskutečnil v Londýně v jeho kultovní Royal Albert Hall 21. května 2015 při příležitosti 70. umělcových narozenin. Clapton zde zahrál výběr 18. svých skladeb, jejíž záznam na Blu-ray disku je pro nás dostupný od 13. listopadu 2015. Disk obsahuje i jeden bonusový song LITTLE QUEEN OF SPADES. Eagle Vision / Universal 2015.


Obraz: 16:9, 1080i HD, audio: LPCM stereo, DTS HD Master Audio. Pro fanoušky tohoto interpreta skvělá volba pro nákup. Pro audiofily možnost získat velmi kvalitní zvuk stereo i prostorové scény domácího kina.

 

5stars

buyit