[12] Hudební titul měsíce - říjen 2015

Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

roxi_15_main.jpg

 

Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.


Rattle That Lock je čtvrté sólové album britského hudebníka Davida Gilmoura. Nahrávky postupně vznikaly ve studiu Gilmour a po dlouhé době vydány na CD a LP 18. září 2015. Album s deseti skladbami produkoval Phil Manzanera a mastering vytvořil James Guthrie, který byl v minulosti mimo jiné oceněn Grammy za svou práci na albu Pink Floyd - The Wall. Výsledné hodnoty dynamického rozsahu tohoto alba vykazují parametry, které v tomto hudebním žánru najdou srovnání jen velmi zřídka.

Naměřené hodnoty dBFS (mastering)
4 – 7 nevyhovující – poškozená nahrávka
8 – 11 vyhovuje pro rockovou a populární hudbu
12 – 17 excelentní dynamika

cd10_2015.jpg

David Gilmour – RATTLE THAT LOCK 11, 13, 12, 11, 12, 11, 13, 12, 11, 11
Hodnocení dynamického rozsahu CD: 100%


V březnu 2015 vydal Universal Music kompletní kolekci studiových alb Roxy Music na 180g vinylové platformě. 8LP mapuje studiovou práci legendární skupiny od roku 1972 do roku 1982. Na znamenitém zvukovém výsledku se podepsalo Abbey Road Studios (mastering inženýr Miles Schowel). Nosiče jsou dodávány s kompletními originálními pouzdry a vnitřními obaly. Komplet jedné z nejvlivnějších britských skupin je originálním dílem, které by nemělo chybět v žádné sbírce fanoušků této kapely.

lp10_2015.jpg

Roxy Music – kolekce LP 2015 (1972 – 1982)
Hodnocení LP: 100%.


LIVE AT LUNA PARK je živé koncertní album americké progressive metal / rockové kapely Dream Theater, vydané 5. listopadu 2013 vydavatelstvím Eagle Rock Entertainment. Koncertní filmový a audio záznam byl pořízen v Luna Park Stadium v Buenos Aires v srpnu 2012. Je to také první živá nahrávka Dream Theater s bubeníkem Mike Mangini, který po odchodu Mike Portnoye v roce 2010 obsadil jeho místo. Celkem 160 minut koncertní atmosféry jedinečným způsobem obohacuje hra tohoto nového mistrovského hráče a jeho sólo lze považovat za to nejlepší, co lze na bicí vykouzlit. Pravděpodobně mnozí bubeníci přítomni na tomto koncertu zahodili paličky a změnili řemeslo. Celý koncert má úžasnou atmosféru umocněnou špičkovou dynamikou s výborným masteringem. (Andy VanDette – Masterdisk), kterou můžete poslechnout ve zvukovém formátu DTS HD Master Audio nebo LPCM Stereo a ve video formátu 16:9. Blu-ray na jedničku - škoda, že podobným dynamickým rozsahem nedisponují poslední alba Dream Theater na CD.

br10_2015.jpg

Dream Theater - LIVE AT LUNA PARK
Hodnocení Blu-ray: 100%