[17] Hudební titul měsíce -  březen 2016

Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

march16bg 

Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.


DynamicRangetab


cd3 2016

 

PAUL MC CARTNEY - RAM

 

RAM je studiové album od Paula McCartneyho a Lindy McCartney, které vyšlo v květnu 1971 u Apple Records . Album bylo nahráno uprostřed právního jednání Paula McCartneyho u britského Nejvyššího soudu, který jednal o rozpadu skupiny Beatles. Paul i Linda jej zaznamenali v New Yorku s kytaristou David Spinozzou a Hugh McCrackenem a budoucím Wings bubeníkem Denny Seiwellem. Jeho vydání se datovalo s obdobím hořké nevraživosti mezi McCartney a jeho bývalým spoluhráčem Johnem Lennonem.
Vydání, alba bylo negativně přijato většinou hudebních kritiků, a příznivější hodnocení přineslo až následující desetiletí. Album bylo znovu vydáno v květnu 2012. Concord Music Group tak po mnoha desetiletích vydává remasterovanou verzi z dílny Abbey Road Studios. S odstupem času tak můžeme zhodnotit unikátní hudební materiál.

Naměřené hodnoty dBFS (mastering)

drmarch16

5stars

   


lp3 2016

 

TOTO - XIV

 

Toto XIV je 14. studiové album americké rockové kapely, které vyšlo 20. března 2015. Album znamená návrat Josepha Williamse jako hlavního zpěváka. Sestavu dále obsadil Steve Porcaro na klávesách a David Hungate na basu. Toto XIV je první album s Keith Carlock na bicích nahrazující Simona Phillipse, dlouholetého nástupce původního bubeníka Jeffa Porcara, který zemřel v roce1992. Je to také první studiové album od roku 1982.
Produkoval C.J.Vanston, Label Frontiers Records. 2015. 

 

5stars

 

 

 

 

  


br3 2016

 

JEFF BECK - LIVE IN TOKYO

 

Eagle Rock Entertainment vydal v roce 2014 záznam koncertu Live In Tokyo skutečné kytarové legendy. Jeff Beck zde představuje nový i klasický hudební materiál s absolutní jistotou a kytarovým mistrovstvím. Live In Tokyo je skvělý doplněk k živé sbírce Eagle Rock Jeff Beck. Jeff Beck je nepochybně jedním z největších světových kytaristů a koncertní záznam dokládá jeho techniku, brilantnost a muzikanství na samé hranici hráčské dovednosti.
Natáčelo se v Tokya Dome radnici v Japonsku dne 9. dubna 2014 a návčtěvníci tohoto koncertu byli prvními posluchači nového seskupení Beckovi doprovodné kapely v obsazení Jonathan Joseph (bicí), Nicolas Meier (kytara) a Rhonda Smith (basa). Setlist zahrnuje některé čerstvě složené písně, které fanoušci nikdy neslyšeli. Na rozdíl od Becka v předchozích vizuálních verzích natočených v malých klubech, žít v Tokyu je natočen v koncertní aréně a má velmi odlišný, více expanzivní charakter.
Skvěle vytvořená obrazová i zvuková stopa v domácím kině zprostředkuje kromě emočního i kvalitní zážitek. Kvalitní domácí kino nám tak šetří za letenky do japonské metropole a přináší autentický hudební zážitek.
Obraz: 16:9, 1080i HD, audio: LPCM stereo, DTS HD Master Audio 5.1.

 

5stars