[10] Hudební titul měsíce - srpen 2015

Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

caran_big.jpg

 

Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.

cd8_2015.jpgTHE ENEMY INSIDE je poslední album Dream Theater. Unikátní dovednosti jednotlivých hráčů jsou neuvěřitelné, a proto mi rozum nebere, proč je zvukově s výjimkou první skladby nepoužitelné. Mastering ze stáje Sterling Sound stejně jako předešlé album poškodil Ted Jensen. Progresivní rocková kapela tohoto typu určitě nemůže dosahovat dynamického rozsahu jazzové kapely, ale hodnoty hluboce pod 8 jsou nepřijatelné a kvalitní aparatura je vyhodnotí jako valící se stěnu bez prostoru a tedy bez toho, aby nás to bavilo. Tento titul vydavatele ROADRUNNER RECORDS je příkladem toho, jak se nemá hudba nahrávat. Nejsmutnější na tom je, že se jedná o špičkové muzikanty udávající směřování tohoto hudebního žánru.
Naměřené hodnoty dBFS (mastering)

4 – 7 nevyhovující – poškozená nahrávka
8 – 11 vyhovuje pro rockovou a populární hudbu
12 – 17 excelentní dynamika

Dream Theater – THE ENEMY INSIDE 8,5,6,6,6,5,6,6,6
Hodnocení zvuku CD: 50%

 


lp8_2015.jpg

Nabídka gramofonových desek stále roste a s tímto znovu objeveným formátem dostáváme jedinečnou příležitost dotknout se zvuku v té nejlepší podobě. To se týká nových titulů ale také a především těch starších, kterých jsme se kdysi zbavovali a nahrazovali je CD disky. Caravan opravdu patří k progresivním kapelám pro pamětníky a není moc známý. IF I COULD DO IT ALL OVER AGAIN, I'D DO IT ALL OVER YOU je druhá řadová deska z roku 1970 (DECCA). 180g vinyl v roce 2013 (UNIVERSAL) nabízí možnost poslechnout si progresivní rock z konce šedesátých let minulého století.

Caravan - IF I COULD DO IT ALL OVER AGAIN, I'D DO IT ALL OVER YOU

Hodnocení LP: 100%.

 

 

 

 

 


br8_2015.jpg
Zvukově jeden z nejlépe nahraných koncertů všech dob. Pokud potřebujete zvukovou referenci pro domácí kino je Eagles tou správnou volbou a v případě blu-ray nosiče i mimořádnou volbou obrazovou. Koncert z australského Melbourne na dvou discích nemá žádné slabé místo. DTS HD Master Audio a LPCM Stereo 48k/24-bit nabízí společně s obrazem 16:9 skutečnou návštěvu tohoto deset let starého koncertu. (2004) Mastering vytvořilo Sony Music Studios kde o dynamický rozsah postaral Darcey Proper. Eagles Recording si jednoznačně svoje nahrávky nenechá poškodit a tak vsadil na opravdové profesionály.

EAGLES – FAREWELL TOUR LIVE FROM MELBOURNE
Hodnocení Blu-ray: 100%