[18] Hudební titul měsíce -  duben 2016

Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

apr 16 main

Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.


DynamicRangetab

  

bf 

BRYAN FERRY – BETE NOIRE

 

Bete Noire je sedmé sólové studiové album anglického zpěváka Bryana Ferryho vydané britskou hudební společností Virgin Records v listopadu 1987. Remaster z roku 1993 v režii Boba Ludwiga je mimořádně zdařilý a zachovává dynamický rozsah původní nahrávky. Větší dynamický rozsah audio kódování-dekódování HDCD High Definition Compatible poskytuje větší dynamický rozsah při zachování zpětné kompatibility se stávajícími přehrávači kompaktních disků a je poznávacím znakem většiny nahrávek z produkce Roxy Music i Ferryho. I v tomto případě je výsledek nad očekávání.

Naměřené hodnoty dBFS (mastering)

rangeap16

  5stars

 

buyit

 

 


dt aston

 DREAM THEATER - THE ASTONISHING

 

Tato, dalo by se říci rocková opera THE ASTONISHING je třinácté studiové album a druhé koncepční album americké progresivní metalové kapely Dream Theater vydané 29. ledna 2016 značkou Roadrunner Records. Příběh alba je koncipován kytaristou Johnem Petruccim, který napsal společně s klávesistou Jordanem Rudessem i hudbu. Symfonickou a sborovou složku pomáhal řešit skladatel David Campbell. Nahrávání bylo dokončeno v průběhu roku 2015 v Cove City Sound Studios v Long Island, New York, s výjimkou zpěvu, který byl zaznamenán v Kanadě. Míchání a ozvučení byly provedeny dlouholetým spolupracovníkem kapely Richardem Chycki. Dílo bylo inspirováno současnými fantasy a sci-fi příběhy, jako je Game of Thrones a Star Wars. Kapela je v současné době na turné, které je určené k podpoře tohoto alba, které má zatím velmi příznivé hodnocení. Zvuková kvalita je ceněna i v audiofilských časopisech, kde Dream Theater s tímto dílem silně boduje, což je na metalový žánr samo o sobě překvapivé. Opravdové tvůrčí schopnosti a obrovská produktivita této kapely zúročena na 4 LP 180 gram vinyl. Co více si přát.

 5stars

  buyit

 

 

  


foreignerchicago

 

FOREIGNER - LIVE IN CHICAGO

 

16.8. 2012 vydaný záznam koncertu britsko americké rockové skupiny Foreigner, založené v roce 1976 Live In Chicago je dílem hudebního vydavatele e-a-r.MUSIC. Prostřednictvím Blu-ray se dostáváme do skvělé rockové společnosti dnes již hudební legendy a v případě kvalitní obrazové i zvukové aparatury si to můžeme náležitě užít. 13 dobře vybraných skladeb doplňuje i bonus se čtyřmi tituly.
Obraz: 16:9, 1080i HD, audio: LPCM stereo, DTS HD Master Audio 5.1. 

 

buyit

5stars