[3] Hudební titul měsíce - leden 2015

Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.

 

 

led2015a

Phil Collins je širší veřejností znám jako zpěvák a bubeník britských Genesis, který se během působení v této legendární kapele a i po odchodu z ní věnoval sólové, rock-popové dráze. Jen opravdoví fanoušci této dnes již v ústraní žijící legendy by si jej dokázali zařadit mezi jazzové muzikanty. Bubeník jeho kvalit se ale tomuto hudebnímu žánru samozřejmě nemohl vyhnout. Pod hlavičkou Brand X vydal celkem čtyři jazz-rockové dlouhohrající desky, kde svůj bubenický talent plně ukázal i na této platformě. Vše se odehrávalo v letech 1976 – 1979, kdy vydal poslední desku PRODUCT, tedy v době kdy produkoval úžasné věci s Genesis i pod hlavičkou svého jména. Dalo by se říci, že v tu dobu hrál se třemi hudebními soubory a Brand X byl jedním z nich. Collinsovo mateřské vydavatelství Charisma vydalo tuto poslední desku v roce 1979 a v roce 1989 ji znovu vydal Virgin Records s originálním masteringem Charisma. To je samozřejmě znát i v hodnotách dynamického rozsahu nejen této, ale všech čtyřech desek.
DR Meter jednotlivých skladeb: 13, 15, 11, 14, 12, 14, 17, 13, 11
Hodnocení 100%

 

 

 

 

led15b

Nové album progresivní rockové kapely The Watch TRACKS FROM THE ALPS vyšlo v roce 2014 a přináší šest nových skladeb a jednu převzatou v celkovém čase 37:35. I na tomto albu seskupení pěti muzikantů nezapře svůj vzor a hudba přináší opravdové potěšení všem příznivcům Genesis za Gabrielovy éry. Poslechem alba máte dojem, že jste transportováni zpět do počátku 70. let. Zpěvák Simone Rossetti zní jako klon Petera Gabriela. Jen něco málo přes 37 minut hudby je i na vinyl trochu málo a ještě jedna skladba by se určitě vešla. To je ale snad jediná kritická poznámka k tomuto novému přírůstku do diskografie knihovny italských Watch. Vydavatel Pick Up records a mastering TW Studio-Milan. LP jsme poslouchali na gramofonu AVID Acutus s přenoskou Keitsu Black Goldline.
Hodnocení pphifi: 90%

 

 

  

blu2015V roce 2014 vydaný záznam koncertního vystoupení americké rockové skupiny TOTO s názvem LIVE IN POLAND v polském Lodz při příležitosti turné k 35 výročí kapely určitě stojí za povšimnutí. Kromě DVD je tento koncert z června 2013 dostupný i na Blu-ray, jehož poslech nás velmi potěšil a určitě doporučujeme všem fanouškům nejen této kapely ale i dobré rockové hudby. Pro fanoušky i nové objevitele této kapely je koncert s gradací a zásadním výběrem tvorby skupiny velmi dobrou příležitostí připomenutí nebo objevení skvělého hudebního materiálu s výborným zvukem i obrazem. Koncert si opravdu užíváte a pravděpodobně se k němu budete vracet i z důvodů určité reference, která prověří Váš AV systém. Platí to pro poslech stereo LPCM, i DTS HD Master Audio. Celkem 150 minut záznamu s obrazovým formátem Widescreen 16:9, 1080i je dobrým tipem na kvalitní dárek, který se neomrzí i po opakovaném poslechu a vždy kvalitně provětrá Váš audio řetězec. Mastering, mix a záznam vytvořil pro e.a.r. Music CJ Vanston v SPA studiu USA a nosič byl vydán v roce 2014. Užívali jsme si to na přehrávači NAD M56.
Hodnocení pphifi: 100%