[15] Hudební titul měsíce - leden 2016

Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

santana1b 

Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.

DynamicRangetab


 AL DI MEOLA – ELYSIUM 

cd12016

 Al Di Meola, kytarista původem z New Jersey během své dráhy experimentoval s různými hudebními žánry - věnoval se flamencu i latin-jazzu, blízko měl k jazzrocku a k elektrickému jazzu obecně. V roce 2015 přichází s novým albem Elysium, na které fanoušci dlouho netrpělivě čekali. Al Di Meola je určitě nezklamal. Přináší na něm objevné možnosti originální sestavy – kytara, dvojí rytmika a troje klávesy - žádná basa. Jedenašedesátiletý hráč a skladatel opět na tomto albu ukázal svou obrovskou hráčskou genialitu, která je umocněna skvělou dynamikou dobrého masteringu všech 14. skladeb na albu. Vydal Inakustik 21.5.2015.

 

Naměřené hodnoty dBFS (mastering)

titmesice2
 4stars

 

 


Uriah Heep – Salisbury 

lp12016Salisbury je druhé album britské rockové skupiny Uriah Heep. Hudební obsah je více progresivní než na jejich prvním albu. 45 let od vydání (1971) nás atmosférou přivádí hluboko do minulého století, kdy progresivní rock začal hledat svoji cestu. Album skupinu uvádí do skládání rozsáhlých a propracovaných skladeb, jako je titulní 16 - minutová skladba nahraná za pomoci 24 - členného orchestru. Materiál také obsahuje akustickou baladu Lady in Black, kterou kapela díky oblíbenosti u fanoušků hraje na koncertech dodnes. Od vydání tohoto titulu se stal hlavním skladatelem souboru Ken Hensley, jehož klávesy spolu s vokály se staly hlavním poznávacím znakem kapely. BMGRMO85LP 2015.

 

 

   5stars

  

 


SANTANA - Corazon - Live From Mexico

br12016

Koncert se konal v Guadalajaře v Mexiku, 200 km jihozápadně od metropole, kde se Carlos Santana narodil. 66-letý kytarista se tímto koncertem vrátil ke svým osobním kořenům. Zde posbíral pro svou velkolepou show řadu umělců a superstars, včetně Chocquibtown, Lila Downs, Juanes, Miguel, Fher Olvera (MANA), Niña Pastori a mnoho dalších. Společně představili největší hity své kariéry za posledních pět desetiletí.
Obraz: 1.78:1, 1080p, audio: Dolby Digital 2.0, Dolby Digital 5.1, DTS HD Master Audio 5.1.

 

 

 

 

 

 5stars