[9] Hudební titul měsíce - červenec 2015

Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

rp_main.jpg 

 

Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.

Lullaby and… The Ceaseless Roar je desáté sólové studiové album anglického zpěváka Roberta Planta, vydané v září roku 2014 u vydavatelství Nonesuch Records a Warner Bros. Jednoho z nejlepších rockových zpěváků zde doprovází členové skupiny The Sensational Space Shifters. Album produkoval sám Robert Plant a u mixážního pultu seděl Tchad Blake. O mastering se špičkovým dynamickým rozsahem (pro tento hudební žánr) se postaral jeden z nejlepších zvukových inženýrů Bob Ludwig.

Naměřené hodnoty dBFS (mastering)
4 – 7 nevyhovující – poškozená nahrávka
8 – 11 vyhovuje pro rockovou a populární hudbu
12 – 17 excelentní dynamika

Robert Plant - Lullaby and… The Ceaseless Roar 10,10,10,11,11,13,11,11,9,9,9
Hodnocení CD: 100%

rp.jpg

 


Nabídka gramofonových desek stále roste a s tímto znovu objeveným formátem dostáváme jedinečnou příležitost dotknout se zvuku v té nejlepší podobě. To se týká nových titulů ale také a především těch starších, kterých jsme se kdysi zbavovali a nahrazovali je CD disky. Gaudi od Alan Parsons Project patří k těm dříve narozeným a možná je to deska, kterou jsme nástupem digitálních technologií vyměnili za CD. Dnes tedy můžeme tuto chybu napravit a vrátit se opět k nepřekonanému analogu. Vydavatel Music On Vinyl tak učinil v roce 2013 kdy originální záznam Artista Records (1987), nabízí ve 180 gramové audiophile verzi. Gaudi je desáté a poslední studiové album které bylo inspirováno životem a dílem katalánského architekta Antonia Gaudího (1852-1926) a je vynikajícím mistrovským dílem.
Alan Parsons Project - Gaudi
Hodnocení LP: 100%.

gaudi.jpg

 

 


Tento koncert byl natočen na stadionu Wembley v Londýně v sobotu 15. a neděli 16. července 2000. Tehdy šedesátiletá zpěvačka dokázala na každý z koncertů přilákat více než 80.000 fanoušků. Obrovská energie a 100% výkon dvouhodinového non-stop nasazení vyzařuje i po patnácti letech na záznamu SD Blu-ray disku s názvem TINA TURNER ONE LAST TIME LIVE IN CONCERT & CELEBRATE ! Na18.kamerách pořízený video záznam je na disku v rozlišení 1080i High Definition Widescreen 16:9. Audio nabízí DTS HD Master Audio a LPCM Stereo. 235 minut záznamu na Blu-ray tak dostáváme ve špičkové kvalitě, která nás v čase přesouvá do 15 let staré reality. Eagle vision v divizi Eagle Rock Entertainment se opět podepsal pod skvělou práci obrazové i zvukové složky.
TINA TURNER ONE LAST TIME LIVE IN CONCERT & CELEBRATE !
Hodnocení Blu-ray: 100%

tina.jpg