[14] Hudební titul měsíce - prosinec 2015

Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

12-15main2.jpg

Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.


jl 15 pro

 

Jeff Lynne's ELO - Alone in the Universe

 

Jeff Lynne's ELO - Alone in the Universe (Ve vesmíru sami), je čtrnácté studiové album britské progresivní rockové kapely Electric Light Orchestra (ELO), která je zde zastoupena jen jedním ze zakladatelů, zpěvákem a kytaristou Jeff Lynnem. Album na CD a LP bylo vydáno dne 13. listopadu 2015 a při jeho poslechu zjistíte, že se jedná spíše o POP&ROCK než progresivní rock. Od roku 2001 je to první album pod hlavičkou ELO a druhé od rozchodu původní skupiny v roce 1986. Album ZOOM z roku 2001bylo dost neúspěšné a kapelu na dlouhou dobu vyřadilo z koncertní a nahrávací činnosti. Po15. letech tedy nový počin, který můžete posoudit sami. COLUMBIA RECORDS 2015. Možno poslechnout i na TIDAL.

Naměřené hodnoty dBFS (mastering)
4 – 7 nevyhovující – poškozená nahrávka
8 – 11 vyhovuje pro rockovou a populární hudbu
12 – 17 excelentní dynamika

Jeff Lynne's ELO / Alone in the Universe: 9, 10, 9, 9, 8, 9, 8, 8, 8, 8, 10, 9
Hodnocení dynamického rozsahu CD: vyhovuje 

 


lp122015

 

Jethro Tull – Aqualung 2015

 

V množství vinylů vycházejících v nových remastrovaných a remixovaných verzích lze najít i zvukově nepovedené věci. To se ale rozhodně nedá říct o remixech Stevena Wilsona, který si dal velmi záležet na výsledném zvuku legendárních nahrávek britské progresivní kapely Jethro Tull. Pro titul měsíce prosinec 2015 jsme vybrali Aqualung, jehož remixovaná verze vytvořená Wilsonem v roce 2011vydává Chrisalis na LP v roce 2015. 180 gramový vinyl tohoto kultovního alba právě přichází na český trh a zaslouží si pozornost nejen sběratelů a fanoušků této skupiny, ale i hledačů kvalitního zvuku nahrávek minulého století.


Hodnocení LP: 100%.

 

   

 

 


br122015

 

 

Roger Waters: The Wall 2015

 

Roger Waters - The Wall je hudebně-zážitkový zvukový a filmový záznam zachycující světové koncertní turné zakládajícího člena legendární britské skupiny Pink Floyd v letech 2010 až 2013. Záběry, pořízené ve třech městech na dvou kontinentech, putují mezi 150 metrů dlouhým jevištěm a zákulisím, ze kterého vše exkluzivně komentuje sám Waters. Divákům se naskytne pohled na úchvatnou hudební a vizuální show, ve které nechybí pyrotechnika, bohaté projekce a před zraky rostoucí monumentální zeď. Waters při tvorbě ohromující rock'n'rollové show doslova zhmotnil vlastní imaginaci a protiválečné vize – stejně jako původní dvojalbum rockové opery z roku 1979 nese i film silné pacifistické poselství a stopuje Watersovu osobní minulost, kterou tvrdě zatížila otcova a dědečkova smrt ve světových válkách. Od listopadu 2015 tuto hudební událost zpřístupňuje na Blu-ray nosičích UNIVERSAL.


Hodnocení Blu-ray: 100%