[16] Hudební titul měsíce -  únor 2016

Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

fridun16 

Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.

DynamicRangetab


cd22016

 

BRAND X - PRODUCT

 

Jazz Fusion band BRAND X byl aktivní od roku 1975 do roku 1980 a později 1992 až 1999. Mezi pozoruhodné členy té první dekády patřil bubeník a zpěvák Phil Collins, který v té době přebíral pěvecký post po Peteru Gabrielovi v britské progresivní kapele Genesis. Obsazení BRAND X se průběžně měnilo a na albu PRODUCT se po boku zpívajícího bubeníka Collinse objevil kytarista John Goodsall , basista Percy Jones a klávesista Robin Lumley. Jeden z nejúspěšnějších titulů tohoto seskupení vydala 14.září 1979 CHARISMA RECORDS a jeho opětovné vydání v roce 1989 VIRGIN RECORDS. Mastering odpovídá právě této době, kdy se nahrávalo pro posluchače a nikoli pro konzumenty. Vysoké hodnoty dynamického rozsahu jen potvrzují, že si můžeme CD poslechnout i velmi potichu bez ztráty hudebního obsahu.

Naměřené hodnoty dBFS (mastering)

unor16

5stars  

 


lp22016

 

FRIEDEMAN – THE MASTER TRACKS

 

Skutečnost, že skladby této kompilace nebyly jen bez rozdílu převzaty z různých alb tohoto skladatele a kytaristy, ale byly revidovány zvukovou technologií s nejmodernější studiovou technikou a s velkou péčí a s desítkami let zkušeností Johannesa Wohllebena skutečně renomovány, přináší posluchačům zcela nový a působivý zvuk a jedinečný poslech. Friedemann nastavil touto celkovou kompozicí s názvem The Master Track zvukovou laťku opravdu vysoko a jak CD, tak i v tomto případě LP je to nejlepší, co studiová práce přináší. Produkoval Friedemann Witecka, Mastering: J. Wohlleben, Bauer Studios, Ludwigsburg. Direct Metal Cut (LP): Pauler Acoustics, Northeim. Label Inakustik. 23.dubna 2015.

5stars

  

 

 

 


 

br22016

 

LYNYRD SKYNYRD – LIVE AT THE FLORIDA

 

Dne 23. října 2015 Eagle Rock Entertainment vydal koncertní záznam dvou prvních a zároveň nejúspěšnějších studiových alb legendární americké skupiny Lynyrd Skynyrd v provedení Live At The Florida. Blu-ray nabízí koncertní zážitek ve kterém šlo opravdu o hodně, protože se odehrál v Jacksonville na Floridě, která je rodným městem kapely. Live from Jacksonville At The Florida představuje zvláštní příležitosti jak pro Lynyrd Skynyrd, tak pro jejich fanoušky, když živě uvedli skladby, které se nikdy, nebo jen zřídka hráli živě spolu s klasickými skladbami, které jsou nedílnou součástí každé Lynyrd Skynyrd live show. Opravdu dobře udělaná obrazová a především zvuková stopa v domácím kině zprostředkuje kromě emočního i kvalitní zážitek. Obraz: 16:9, 1080i HD, audio: LPCM stereo, DTS HD Master Audio 5.1.

5stars