[6] Hudební titul měsíce - duben 2015

Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality.

snapdscava.jpg

Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.


Studiové album Indian Summer (1987) a Aquamarin (1990) kytaristy Friedemana Witecka dosáhly v počtu prodaných nosičů 550 000 ihned po svém vydání a druhé jmenované album bylo čtenáři časopisu Audio ohodnoceno jako nejlepší audiophile CD všech dob. Nosiče tohoto umělce určitě patří mezi povinnou výbavu každého audiofila a chybět by samozřejmě neměly ani ve studiu pphifi. Jako nejúspěšnější hudebník svého žánru má Friedeman za sebou spoustu vydaných nosičů a vždy se jedná o zvukové perly. Jeho představa o tom, jak má vypadat zvuk je referenčním příkladem pro ostatní hudebníky a vydavatele. Biber Records je právě takovým vydavatelstvím na které mohou spoléhat velmi nároční posluchači. Pokud Vám nahrávka z dílny Biber Records / Volton Music bude hrát špatně tak chybu hledejte ve svém audio řetězci, nikoli v nahrávce. Indian Summer zvukově určitě nezklame i vzhledem k dynamickému rozsahu, o který se postaral Johannes Wohlleben v německém Bauer studio. Opětovně vydaný a námi hodnocený titul Volton Music / Biber Records 1998.

Naměřené hodnoty dBFS (mastering)
12,13,12,12,13,13,12,14,14,12,12,13
Hodnocení CD: 100%

 

cda15a.jpg


 Třetí studiové multi-platinové album anglické kapely SADE STRONGER THAN PRIDE bylo vydáno v roce 1988 a Sony Music v distribuci Music On Vinyl se k ní vrací ve vydání z roku 2014. Exklusivní remastered 180 gram audiofile vinyl nabízí pohodovou, do detailu propracovanou hudbu, která dokáže oslovit posluchače různých věkových skupin. Ve Francii nahraný originál produkovali samotní SADE a na masteringu se podílel Mike Pela a Ben Rogan ve studiu MARCADET v Paříži.. Poslech na gramofonu Keitsu Black Goldline s přenoskou Keitsu Black Goldline jsme si ve studiu užívali. Citlivý přístup k remasteru byl toho zjevnou příčinou.
Hodnocení LP: 100%

  

2cdaa.jpg


THICK AS A BRICK je jedno z nejlépe hodnocených alb z obrovského množství desek vydaných britskou skupinou Jethro Tull. Byl to jediný song rozdělený na dvě části vzhledem k omezením ve formátu vinylové desky, která byla vydána v roce 1972. Po 40. letech v roce 2012 se Ian Anderson rozhodl pro její opětovné připomenutí nejen na CD formátu, ale i na DVD a Blu-ray. Celkem 144 minut koncertního záznamu kde Jethro Tull s novými muzikanty zahraje THICK AS A BRICK a THICK AS A BRICK 2 je v režii eagle vision se zvukem LPCM Stereo a DTS-HD Master Audio 96/24. Video 1080i HD 16:9. Opravdový zážitek, kde je umělecká hodnota hudebního díla umocněna skvělým zvukem a geniálním živým projevem. V řetězci domácího kina jsme jme použili pro napájení levého, centrálního a pravého kanálu monobloky Audiolab 8200 MB které s koaxiálními Cabasse vytvořily úžasný dynamický prvek.
Hodnocení Blu-ray: 100%

bra.jpg