Mnichovský veletr High End - velká galerie

Velký nárůst vystavovatelů a návštěvníků byl hlavním rysem právě skončeného Mnichovského veletrhu High End. Vyhradit si na tuto sváteční návštěvu minimálně dva dny je nezbytností a poslechnout si vše (více než 500 vystavovatelů) je časově nemožné. 

mnichBx.jpg

Velká jména (Wilson Audio, Kef, CabasseAudia Flight, AVID HIFI, Pro-Ject, Cambridge Audio, Rel, Transrotor, Sonus Faber, Genelec, Wadia, Oehlbach, Technics, mbl, aj.) prezentovaly své top sestavy a novinky a to ne vždy ve zvukový prospěch velkých jmen. Kupodivu na výstavě chyběly kultovní značky ve světě High end - McIntosh a Luxman

Spousta vinylů, CD a také originální mastery na velkých magnetofonových cívkách byly sortimentem s obrovským zájmem kupujících, což svědčí o tom, že stále patří do světa High Endu a mnozí audiofilové jim dávají přednost před digitálními úložišti, a to nejen z nostalgie ale i z důvodů vysoké kvality zvuku (např alba na magnetické cívce DSD64 DFF v cenách okolo 35 EUR). Široká paleta streamerů byla nejvíce vidět a zvukově je zřejmé, že formáty ve vysokém rozlišení FLAC a DSD mají budoucnost. Výstava ale ukázala, že analogová média nepatří do starého železa a zbavovat se CD titulů je podobný hazard jako před lety rozprodávat sbírky vinylů. V galerii můžete vidět to nejdůležitější z celé výstavy. Např.: všechny vlajkové lodě značky KEF Reference 3, Reference 5, Blade, Blade II i na zakázku vyráběné Muon, jeden z nejlepších gramofonů Transrotor Orion FMD,  raritní funkční obrovské reproduktory z roku 1933, pračku vinylových desek, řešení HIFI v automobilu Rollse Royce nebo vůbec nejdražší reproduktory na výstavě - Radialstrahler mbl 101 X-treme se zesilovači a zdrojovými komponenty v ceně 365 000 €.

* pro pohyb v galerii mezi obrázky můžete použít šipky  & na klávesnici