Potřetí u Bowers & Wilkins v Anglii

  I letos navštívili sídlo společnosti Bowers & Wilkins v přímořském Worthingu v Anglii.

   Návštěva se tentokrát nesla v duchu představení reproduktorů z řady Formation. B&W investovalo obrovskou částku (několik stovek milionů Kč) do vývoje bezdrátové multizónové technologie, kterou implementovala právě do prvních modelů z této řady. Nás zaujaly na prezentaci Formation Duo - regálové aktivní reproduktory s touto technologií. Jednoduchost synchronizace s aplikací, ovládání a rychlost jdou ruku k ruce s perfektním zvukovým výsledkem. B&W se podle nás stal králem bezdrátového přenosu zvuku ve vyšší třídě a nepochybujeme, že brzy zamíří i do třídy "bezdrátového high-endu".


IMG 3969xx

 * Formation DUO. Aktivní bezdrátové reproduktory s exkluzivní multizónovou technologií.


  Součástí exkurze byla jako vždy prohlídka obřího skladu, vývojového centra, testovací odhlučněné (mrtvé) místnosti a několik poslechových testů těch nejlepších reproduktorů značky. B&W má navíc každou poslechovku naprosto dokonale akusticky vyladěnou, pravděpodobně nejvíc, ze všech výrobců, které jsme navštívili. Jako vždy zde byla zde poslouchat, a již teď se těšíme na příští září.


72271449 950550705306877 689171375734128640 o

 * Řada 800 - ty nejlepší z nejlepších.


Simulátor počasí ve výrobě

   Tyto prostory jsou zaměřeny na simulaci, díky které se předchází ve finálních produktech poškozování některých částí. Ve velmi zrychleném mechanickém procesu simulace se testuje např. kolik let vydrží ohýbání kabelu, kolik nárazů vydrží sluchátka, jestli reproduktor vydrží pád v krabici apod. Někteří zaměstnanci také testují jakou intenzivní frekvenční zátěž reproduktor zvládne než se poškodí. Nechybí laserové měřiče, moderní mikroskopy i simulátory počasí - ty slouží k zjištění, jak odolává reproduktor větru či vodě nebo dokonce slanému mořskému prostředí na lodích. Ve většině případů (včetně námi vypsaných) se nejedná o virtuální ale o reálné simulace. Bowers & Wilkins tedy zachází do maximálních detajlů, přesně tak jak jsme u této značky zvyklí my i koncoví zákazníci.


41692559 1865517530163501 8054469070608662528 ox

* Před a po vylisování několika vrstev - vrchní část skeletu regálového reproduktoru


Sklad

  Možná přeháníme ale velikost skladu nám připomíná závěr prvního dílu Indiana Jonese - místo, kde skončila Archa úmluvy. Sklad se nám zdá možná ještě větší než u new yorského McIntosh.  Velikost skladu totiž oslňuje nejen horizontálně ale i do výšky. Zaměstnanci v tomto sektoru musejí být vyškoleni na řízení dvou typů vozíků včetně vysokozdvyžného a mají "horolezeckou" specializaci na šplhání a slaňování po laně (což zatím žádný plně nevyužil). O tomto extrémním přístupu ke školení praconíků skladu si v ČR můžeme pravděpodobně nechat jen zdát.


Co od B&W můžete slyšet v PPHiFi studiu?

   Prakticky máme k poslechu připraveny k prezentaci všechny modely. V našich externích poslechovkách v Praze nabízíme pro zájemce trvale možnost poslechu vlajkové lodi B&W Nautilus (legendárních šneků). Dále všechny modely z řady 800, 700 i 600. V otrokovickém studiu nabízíme poslech nejvyššího modelu z řady 700 - B&W 702 S2 v zapojení s Rotelem, popřípadě s McIntoshem. Dále zde máme trvale k dispozici sloupové a regálové reproduktory z řady 600.


bwhighest

* Externí poslechovka v Praze s vlajkovou lodí B&W Nautilus


AAAxbigg

* Jedna z šesti showroomů v otrokovickém PPHiFi studiu - B&W 702 S2 a KEF Blade. V zapojení s McIntosh monobloky.


Poděkování

   "Na závěr patří poděkování lidem, kteří nás na tuto návštěvu pozvali - p. Ing. J. Kholl a Mgr. F. Kohoutek."


Kompletní galerie

* pro pohyb v galerii mezi obrázky můžete použít šipky  ← &  → na klávesnici
 ** s ohledem na velikost galerie se může první fotka načítat trochu déle

wallfb