Luxman L-507Z - první instalace v ČR

Minulý víkend jsme u našeho zákazníka instalovali nejnovější zesilovač japonského oblíbence Luxman. Jako první v ČR/SR jsme měli tu čest tento kousek rozbalit a zapojit do sestavy. Foto uvnitř článku. 

L-507Z ve zkratce

 Nástupce modelu Luxman L-507uX Mark II je prvním komponentem z nové generace integrovaných zesilovačů (řada Z), která má všechny konstrukční prvky v nejnovější specifikaci. 

 Novinka nabízí celkový výkon 220W (8 Ω); 440 W (4 Ω), který je znásoben ziskem a špičkovou výrobou v Japonsku. To vše v nejlepším poměru cena/výkon v high-end audiu.


➡️ ➡️ ➡️ odaz na produkt v našem e-shopu ZDE


IMG 6701x

Pečlivě zabalený komponent včetně bočních pěnovek - v případě Luxmanů nelze čekat nic jiného.


IMG 6691x

Vrchní část komponentu - pasivní chladič.


 Zásadní změny se oproti předchůdci dočkal zdroj, který vychází přímo z vlajkové lodě značky a má oddělenou filtraci pro levý a pravý  kanál. Další novinkou je upgrade obvodu, který výrobce nazval LIFES a byl vyvinut s ohledem na blížící se 100. narozeniny značky. Kartu produktu s podrobnostmi naleznete ZDE.


gb2

Impozantní strana Luxmanu L-507Z, která je tradičně zcela zaměřena na analogovou konektivitu.
Součástí je i úplně nový PHONO předzesilovač pro MM i MC přenosky.


IMG 6702x

Novinku jsme zapojili ke starším reproduktorům Sonus Faber Venere 3. Z nich Luxman L-507Z dostává maximum. Celkový zvukový výsledek má skvělý dynamický projev a muzikálnost, přesně tak, jak jsme u Luxmanů zvyklí.


Text z recenze magazínu Stereoplay

"LUXMAN L-507Z je mistrovské dílo...

Luxman nadále jde svou vlastní cestou, má svůj vlastní charakter.

Zvuk je velmi rychlý, velmi svěží s neuvěřitelnou dávkou pozornosti k detailu, ale bez náznaku analytičnosti, jemný v kombinaci s velmi hlubokým basem, jeho maximální kontrolou, autoritou a zároveň je velice realistický.

Pozornost upoutá prostorový obraz, kde vše má své místo, je „vzdušný", čistý, doslova do něj vidíte. A to, jak Luxman dokáže oddělit svou prezentaci od reprosoustav, to je inspirativní. Skvělá dynamika, velmi napínavý zvuk, skvěle hraje i potichu s nejjemnějšími dozvuky.

Toto má být Luxman budoucnosti a já s tím souhlasím. L-507Z je zesilovač s velkým potenciálem a uspokojí uši i oči."


IMG 6703x

Zapojeno se streamerem Lumin D2 a CD přehrávačem Marantz. Jelikož zesilovače Luxman nemají digitální konektivitu,
pro spojení s TV slouží v sestavě DA převodník Asus.


➡️ ➡️ ➡️ odaz na produkt v našem e-shopu ZDE


 Průlet celým PPHiFi studiem v necelé minutě

Ve 4K videu můžete vidět náš "Luxman-showroom" od 26 vteřiny. Doporučujeme ovšem zhlédnout celé. (*U videa lze zapnout i titulky)