IsoAcoustic - podložky s maxi izolačním účinkem

 Právě testujeme ve studiu nové kanadské izolátory IsoAcoustic.  Jsou tou nejlepší cestou k výraznému zlepšení detailů, přesnosti a čistoty zvuku vašich reproduktorů?

IsoAcoustic ve zkratce 

 Kanadská společnost IsoAcoustics vyrábí izolační produkty od ledna 2012. Patentované technologie IsoAcoustics jsou založeny na dlouholetých zkušenostech s navrhováním a konstrukcí rozhlasových a televizních studií. Aktuálně v nabídce izolátorů naleznete podložky pod reproduktory a podložky pod další audio komponenty (gramofony, zesilovače, apod.).


Gaia II a III v PPHiFi

 Ve studiu máme k prezentacím izolátory Gaia II pro KEF R11 (do 54kg na reproduktor) a izolátory Gaia III pro Bowers & Wilkins 702 S2 Signature (do 32kg na reproduktor). Tyto reproduktory máme (nejen) ve studiu naposlouchány nejvíce, o to více jsme tak ocenili přínos "podložkové modifikace".


isojardapx

Gaia III u našeho zákazníka na starých KEF R700. Nemůžeme si pomoci, zvuk je díky podložkám povýšen na úroveň nových KEF R7.
Přínos izolátorů IsoAcoustic se nejlépe posuzuje, když po půl hodině poslechu podložky vyměníte za originální hroty.


Zvuk na steroidech

 High-endové podložky IsoAcoustic "odizolují" podlahu či podklad od šasi reproduktorů a pomáhají měničům vyždímat doslova maximum z jejich potenciálu. Měniče mohou kmitat bez rušivého vlivu mikrovibrací, vibrací a rezonancí jak z vnějšího světa (podlaha, stojan, podklad, odrazy basové kmitny), tak i z vnitřku reproduktoru (samotný pohyb měničů, vliv akustického tlaku na skelet, apod.).


hrotyisoacoustic2

Izolátory IsoAcoustic vs základní originální hroty s podložkami ke KEF R11.


Kvalita reproduktorů bez problémů zlepší zvukový projev o 20 - 40%, konkrétně na čistotě, focusu, prostorovosti a detailech. Pravidlo u gramofonové přenosky, která v prostředí bez vibrací kmitá v drážce vinylové desky přesněji totiž platí i pro měniče reproduktoru.


iso2vx

 Účinek a design na nesrovnatelné úrovni, originální hroty již nebudete chtít zpět.


 >>> všechny podložky a izolátory značky IsoAcoustic naleznete zde


Možnost zapůjčení

V balení se nacházejí adaptéry na nejčastější závity M8 a M6, nicméně, lze objednat závit určený přímo na daný model vašeho reproduktoru. Vzhledem k ceně a kategorizaci chápeme jistou nedůvěru k tomuto produktu a zákazníkovu nedůvěru v jeho přínos, proto lze u nás před samotným zakoupením podložky zapůjčit (platí pro modely Gaia II i Gaia III) a vyzkoušet v doma.


iiiiso5gfdxxxx

IsoAcoustic Gaia III na KEF R11. Pozor, podložky by měly být našroubovány tak, že nápis značky směřuje směrem dopředu na posluchače (v úhlu s tolerancí 180 stupňů). Je to dáno kvůli konstrukci uvnitř izolátorů.


Výňatek z recenze Gaia III v magazínu Hifi Voice

 Úder do bubnů v „Rí Na Cruinne“ od Clannad („Extended Dynamic Experience 5“ | 2017 | STS Digital | STS-611118) byl lépe kontrolovaný, lépe konturovaný. Zvuk byl napnutější, soustředěnější a ráznější, jako byste si mohli dovolit otočit hlasitost o kousek více doprava a reprososutavy se nechají „dotlačit“ dál, stejně tak ale o špetku lehčeji „dýchají“ při nižší hlasitosti.

 Dá se tu pokračovat v popisech toho či onoho vlastně dlouho, ale základní rada je jediná – jděte a Gaia III si v klidu, v dobré náladě a bez únavy vyzkoušejte právě na svých reprosoustavách (samozřejm případně Gaia II nebo Gaia I podle požadované nosnosti). Nám Gaia III zafungovaly víc než příjemně a ačkoliv jejich vliv není na první poslech nějak extrémním převratem, ve chvíli, kdy je odmontujete a pustíte si stejný systém a stejnou hudbu, zvuk bude takový trošku dutý, trošku málo intenzivní a trošku „zavřený“, což v konečném důsledku prostě není taková zábava.

 Čím to je? Kdo ví... Fakt je, že Gaia III jsou moc hezké nožičky, snadno se s nimi pracuje a je to s nimi poslechově prostě tak nějak celkově lepší – navíc s ohledem na funkčnost a kvalitu zpracování za více než férovou cenu. O Gaia III nemůžeme říct patrně nic pozitivnějšího, než že jsme je za vlastní peníze koupili a zůstaly v redakci pod Fischer&Fischer SN-70. *celou recenzi si můžete přečíst zde.


Dokoupitelný doplněk na koberec - hroty pod podložky

 Pokud nemáte plovoucí podlahu nebo tvrdý podklad pod reproduktory (např. žulovou desku), a reproduktory leží na koberci, jsou hroty ideálním řešením pro zesílení antivibračního účinku podložky. V neposlední řadě se reproduktory nekývají. Hroty na koberec lze zakoupit zde.


isoacoustics gaia carpet discff

Pro použití podložek IsoAcoustic jsou hroty zásadní. Pogumovaný spodek izolátorů si totiž s koberci "nerozumí".


hrotyisoacoustic1

Hroty IsoAcoustic jsou nutným doplňkem pro podložky i ve studiu. V každé z našich šesti poslechovek totiž máme koberec.


Chcete se objednat na poslech, zapůjčit si podložky nebo si jen vybrat z široké nabídky vinylových desek? Chcete si donést vlastní zesilovač a vyzkoušet na něm vybrané reproduktory?
Objednejte se u nás na nezávaznou prezentaci! Tel.: 603 581 305.
 


Za PPHIFi studio, Ing. Petr Procházka