Ebenové rameno Reed P3 ve studiu

 Litevská značka Reed je ve světě high-end audia synonymem pro ta nejlepší gramofonová ramena s možností upgradu dle přání zákazníka. Výroba ze vzácných dřevin, jako Cocobolo nebo Eben? Pro Reed žádný problém.

 Do studia konečně dorazil dlouho očekávaný kousek - referenční rameno z ebenového dřeva litevské značky Reed. Ta se snaží přizpůsobit plně zákazníkovi, proto si můžete nechat vyrobit rameno na míru, přesně dle vašich požadavků. Vybírat lze například délku trubice, její materiál - z afrických dřevin nebo karbonu, a hlavně připojení přes RCA, s "pětipinem" či v plné symetrice (XLR).


reedp3ax

* Naše rameno krátce před osazením.


Africké dřeviny nebo karbon

 Trubka ramene může být v základní délce 9,5 palců, za příplatek ji lze vyrobit i v jakékoli jiné velikosti. "Základní" modely mají přímý (klasický) systém snímání, ty nejvyšší dva potom tangenciální. To je další specialita v oblasti gramofonů, která poskytuje nulovou chybovost snímání (resp. úhlu snímání). Reed se také soustředí na použití velmi kvalitních materiálů, a to bez kompromisu. Trubici vyrábí např. z karbonu nebo těchto dřevin: 

  • Wenge - Africké hnědé dřevo unikátního vzhledu.
  • Eben - Drahé černé dřevo, které se velmi obtížně opracovává kvůli své velké hustotě. Pro svou barvu nachází uplatnění u luxusních černých šachových figurkek nebo černých klavírních klapek.
  • Cocobolo - Vzácné červené dřevo používáné pro zakázkovou výrobu toho nejluxusnějšího nábytku. Velmi těžko se zpracovává, jeho piliny se např. nesmí vdechnout nebo dostat do očí - hrozí oslepnutí. Do podvědomí veřejnosti se dostal také díky seriálu Better Call Saul (Saulův cocobolový stůl).
  • Týkové dřevo - světlé nebo tmavé - Další africká dřevina. Ze stromu Teka obrovská.

reed 5tx 

* Vlajková loď značky s tangenciálním snímáním a trubicí z červené dřeviny Cocobolo.


XLR - nejlepší analogový propoj

 Pro náš referenční gramofon Acoustic Solid jsme vybrali rameno Reed P3 s trubicí z ebenového dřeva s přímým zapojením XLR. To je ve světě gramofonů celkem raritní propoj - málokterý gramofonový předzesilovač má totiž symetrický vstup. Tuto konektivitu nám zajišťuje japonský Accuphase C-47, nejnovější komponent značky a jeden z nejlepších phono zesilovačů na světě.


3PD3Pblack3PB3PA3PE

* Barvy základen, které vaše nové rameno může mít.


Gramofon

  Německá značka Acoustic Solid vyrábí ty nejlepší gramofony nejvyšší třídy v poměru výkon/cena, a to i s ohledem na hmotnost šasi. Pro tento případ si neodpustíme hlášku z filmu Jurský park: "Je to těžké? Tak je to drahé!". Např., gramofon hlavního německého konkurenta ClearAudio s hmotností okolo 20kg stojí dvakrát tolik, co Acoustic Solid s hmotností 35kg. Ruku na srdce, pokud kupujete gramofon v ceně cca 150 000,- Kč, očekáváte kromě kvality zpracování také odpovídající hmotnost. Vždyť, čím těžší je gramofon, tím je lepší antivibrační účinek a přenoska tak mnohem lépe "sedí" v drážce desky a snímá více detailů.


reeddx

* Rameno dorazilo v tomto luxusním dřevěném boxu.


reedp3cx

* Úprava přípravy pro rameno podle dodané šablony od Reed.


Prezentace ve studiu

 Rameno máme trvale k prezentaci v naší stereo sestavě s Kef Reference 5 v bílo-modré edici (Blue Ice White), áčkovým Accuphase E-800, s Accuphase C-47, gramofonem Acoustic Solid - Solid Edition New a přenoskou Acuphase AC-6 (o té si můžete přečíst v samostatném článku zde). V případě zájmu o nezávazný poslech nás neváhejte kontaktovat.


reedex

* Referenční německo - litevsko - japonská gramofonová sestava v otrokovickém PPHiFi - Acoustic Solid & Reed & Accuphase.


phonoeben12webx

* Zadní pohled na Acoustic Solid a rameno Reed P3.