Právě na prodejně - nový int. zesilovač Denon PMA 1600 a SACD přehrávač DCD 1600

   Denon v roce 2017 doplnil produkty klasického HIFI o nový integrovaný zesilovač PMA-1600 NE a CD/SACD přehrávač DCD-1600 NE. Dostupnost nového modelu je tradičně v černém, nebo stříbro-zlatém provedení. Obě novinky budou dlouhodobě vystaveny u nás ve studiu v Otrokovicích. Minirecenze uvnitř článku.

denon1600little

   Přehrávač DCD-1600 NE se vyznačuje špičkovou konstrukcí samotného šasi ale i výběrovou elektronikou. Originální S.V.H. mechanika, která je srdcem technologie digitálních přehrávačů firmy DENON dokáže bezchybně přečíst data CD i SACD disků v kvalitě, která je v této třídě komponentů výjimečná. Cenově se jedná o střední třídu, ve výsledku dosahuje dvojice kvalit komponentů vyšších kategorií.

   Advanced AL32 Processing + špičkový 192 kHz/32bit D/A převodník společně s kvalitním provedením řídících hodin převodníku potlačuje jiter a šum pro nerušený analogový poslech. DCD-1600 NE umí přehrávat MP3, WMA, AAC, WAV, FLAC, ALAC, AIFF a DSD (2.8 MHz / 5.6 MHz) soubory nahrané na DVD-R/-RW/+R/+RW či CD-R/-RW discích. Disponuje Super Audio CD multi-channel pro přehrávání (Down mix stereo). Mód Pure Direct nejen aktivací odpojí všechny nadbytečné obvody a displej, ale slyšitelně posune zvuk ještě o krok dopředu.


smallAAAx

poslechová místnost č. 4 v Otrokovicích - uktory Usher a Sonus Faber + Denon PMA & DCD 1600 (HQ rozlišení)

  Další vlastností je konstrukce s přímým mechanickým zemněním minimalizujícím nežádoucí vibrace. K tomu patří i minimální signálové cesty, dvojitý transformátor s odděleným napájením pro analogové a digitální obvody a vybírané Hi-Fi součástky. Dálkový ovladač poslouží i pro ovládání zesilovače Denon.

  Integrovaný zesilovač PMA-1600 NE je rovněž konstruován s největší pečlivostí a výběrem elektroniky. Disponuje výkonem 2 x 140 W (4 ohm) a díky Advanced Ultra High Current (UHC) - MOS Single-Push-Pull provedení koncového stupně vykazoval během týdeního testování perfektní dynamiku a čistotu zvukového projevu. Stejně jako SACD přehrávač z řady 1600 disponuje zesilovač Advanced AL32 Processingem + špičkovým 192 kHz/32bit D/A převodníkem, a tak k němu můžete připojit širokou škálu digitálních zdrojů, s cílem vylepšit zvukový výsledek. I v tomto případě kvalitní provedení řídících hodin D/A převodníku potlačuje jiter a šum.


"Cenově se jedná o střední třídu, ve výsledku dosahuje dvojice kvalit komponentů vyšších kategorií."


   Přístroj navíc nabízí USB-B vstup pro audio s vysokým rozlišením až 384 kHz / 32 bit a 11.2 MHz DSD. Digitální izolace pro eliminaci přenosu vysokofrekvenčního šumu mezi počítačem a USB-B vstupem zaručuje bezchybný přenos dat a jejich následnou analogizaci. Výbava dále zahrnuje displej pro indikaci zdroje vzorkovací frekvence, analogový režim pro čistou reprodukci s vypnutím digitálních audio obvodů a displeje a konstrukci s přímým mechanickým zemněním minimalizujícím nežádoucí vibrace.  Koncepci šasi tvoří šest oddělenými bloky pro eliminaci interferencí. I zde je dvojitý transformátor s technologií LC (Leakage-cancelling) pro napájecí zdroj s oddělenými cestami pro analogové a digitální obvody. Systémový dálkový ovladač fungující mimo zesilovače také pro CD přehrávač je rovněž součástí balení.


bothdenonsm

* SACD přehrávač Denon DCD 1600 NE a integrovaný zesilovač Denon PMA1600 NE (HQ rozlišení)


   V našem studiu (v Otrokovicích i v Praze) si můžete poslechnout sestavu zesilovače a přehrávače Denon 1600 v kombinaci s různými reproduktory (popř. i vlastními). Na zesilovač můžeme připojit gramofon i digitální zdroje signálu s využitím D/A převodníku integrovaného zesilovače PMA-1600 NE. Novinky se zkrátka povedly a jste zváni k poslechu (tentokrát na pobočce v Otrokovicích i v Praze).


  integrovaný zesilovač Denon PMA-1600 NE (43 990,- Kč)    odkaz na eshop

  CD/SACD přehrávač  Denon DCD-1600 NE (29 990,- Kč)       odkaz na eshop


Podobné články:

nautilumodeNaše pobočka v Praze! newyork87 Návštěva McIntosh Labs v NY duneBENejlepší multimed. centrum
luminK2Nejlepší hudební streamery kino98 Naše domácí kino ve studiu burmmode Exkurze Burmester v GE