[21] Hra o trůny se dočká 4K

   Květen tohoto roku bude pro milovníky filmové zábavy ve znamení očekávaných remasterů starších filmů v podobě Ultra HD Blu-Ray s podporou Dolby Atmos či DTS:X. Podle nás tímto právě začal důležitý moment pro dostatečnou motivaci uživatelů přejít na 4K domácí kino.

battle1

   Za pár týdnů se dočkáme filmů, které jsou jistě v žěbříčku (minimálně) TOP 100 nejoblíbenějších filmů všech dob. Zachraňte vojína Ryana, Smrtonostná past, Matrix, Gladiátor, Statečné srdce, Patriot, všechny Mission Impossible, Terminátor 1, 2 nebo Jurský park. Květnová "vlna" začne již zítra (24.4) - ve 4K vychází kultovní snímek s J. Travoltou - Pomáda. Zbytek roku 2018 se ponese ve stejném duchu a předpokládáme, že se již brzy dočkáme kompletního upgradu všech filmů na trhu, tak jak se to kdysi stalo u DVD a BR. Když k tomu připočítáme, že téměř každý film "předělaný" do 4K dostává automaticky i podporu pro 3D zvuk, čeká nás jistě zajímavá budoucnost.

   To samé platí i pro seriálové hity, které jsou již nějakou dobu na streamovacích službách ve 4K. Jsou to např.: Breaking Bad (Perníkový táta), všechny série netflixového hitu Stranger Things nebo Narcos. Na UHD BluRay disku s Dolby Atmos již vyšel také první seriál Westworld. A brzy se k němu přidá i první série Game Of Thrones ve 4K (5. června 2018), která měla jako první seriál vůbec podporu 3D zvuku. A jaké další filmy bychom chtěli v remasteru my? Přikládáme rok starý žebříček, některé tituly si z něj již můžeme vyškrknout - v květnu tohoto roku jsou tady!


Jaké filmy a seriály bychom rádi viděli (slyšeli) v Dolby Atmos?

  Jak jjiž bylo řečeno, Dolby Atmos se nestává součástí pouze nových filmů. Přidává se i do starších titulů - tzv. Dolby Atmos upmixing. Sestavili jsme žebříček deseti filmů, které by podle pphifi měli v remasterování dostat prioritu (oproti již vydaným starším titulům, které si remaster zase až tak moc nezasloužily).

thumb heat

 10. Nelítostný souboj (1995)
Už jen za nejlépe natočenou scénu bankovní loupeže.

 

 

thumb termin2

 9. Terminátor 2: Den zúčtování (1991)
Dolby Atmos by si druhý díl zasloužil jistě víc než aktuální pátý, který se 3D zvuku dočkal.

 

 

thumb spartacus

8. Seriál Spartacus (STARZ, 2010 - 2014)
Seriál, ve kterém by mělo Dolby Atmos daleko větší opodstatnění (vzhledem k velkému množství akčních scén a bitev) než Hra o trůny, ve které se z velké části jen mluví a 3D zvuk není tolik využit. U dialogů nám zkrátka reproduktory ze shora hrát nebudou - nemají proč.

 

 

thumb starwars

 7. Star Wars (1977 - 2016)
Zvukový remaster pro všech 7 dílů kultovní sci-fi by donutilo přemýšlet fanoušky o pořízení Dolby Atmos do svého domácího kina - o tom není pochyb.
thumb braveh

 6. Statečné srdce (1995)
Zasloužil by si podporu hlavně kvůli úžasnému soundtracku a nějvětší filmové bitvě natočené bez zeleného plátna.

 

 

thumb lethalw

5. Smrtonosná zbraň (1 - 4)
Mnoho efektů, skvělý scénář - jistě by to byla lepší volba než jakýkoli doposud vydaný film v Dolby Atmos.

 

 

thumb avatar

4. Avatar
Film, který je prakticky založený na efektech a zatím nedostal ani 4K. Což je ostuda pro režiséra (který musí remastering schválit) a společnost Dolby.

 

 

thumb lotr

3. Hobbit & Pán prstenů (2001 - 2015)
Všech 6 filmů v prodloužených edicích dávají dohromady přes 19 hodin. Remaster by byl jistě náročný ale v tomto případě by stál za to. Na ohromných bitvách by se Dolby Atmos prezentoval více než dobře.

 

  

thumb savep2. Zachraňte vojína Ryana (1998)
Úvodní dvacetiminutová naturalistická bitva na Omaha Beach (a vlastně celý zbytek filmu) by díky Dolby Atmos dostal úplně jiný rozměr. Věříme, že by prvních 20 minut předčilo jakoukoli filmovou scénu s podporou Dolby Atmos z aktuálních vydaných filmů včetně demonstračních disků společnosti Dolby.

 


thumb matrix

1. Trilogie Matrix (1999 - 2003)
První díl je revolučním filmem s nespočtem vizuálních i zvukových efektů a vyloženě se vybízí pro přidání 3D zvukové stopy. Nedostal zatím ani 4K. Proč filmové společnosti dávají zelenou spíše filmům jako jsou Lovci duchů z 80. let nebo Dracula nechápeme... 

 


    V naší druhé poslechové místnosti s domácím kinem máme připojený AV Procesor McIntosh MX 122 s reproduktory OceanWay (2 přední) a potřebným počtem reproduktorů KEF (4 stropní, 4 surroundové, 1 centrový) a subwoofer. Tato sestava využívá efekt prostorového zvuku na maximum. Pokud uvažujete o instalaci 3D zvuku nebo jen chcete slyšet zvukový rozdíl mezi 5.1 a Dolby Atmos, stačí se u nás objednat na poslech. Jsme jediné studio které má Dolby Atmos v této kvalitě nainstalované v ČR. 


Podobné články:

dynairdDynaudio Emit 20 luminK2 Jak přehrát .flac jako SACD?

facebookbutton

Novinky na Facebooku

bwirdNaše instalace v listopadu kino98 Naše domácí kino ve studiu newyork87 Exkurze McIntosh v NY