Fischer & Fischer SN70 - břidlicové reproduktory ve studiu!     

     Němečtí Fischer & Fischer vyrábí jako jediní na světě high-endové reprosoustavy z břidlice, materiálu, který odpočíval v zemi posledních 500 000 000 let. Výhodou břidlice je její vrstevnatá struktura a vysoká hustota (a tedy i hmotnost), efektivně zabraňující jakýmkoliv rezonancím kabinetu. Ruční malosériová výroba pak umožňuje tmavý "kamenitý" povrch upravit také v libovolném odstínu dle vzorníku RAL. Velmi transparentní a pevný přednes vám ukáže i drobné detaily, které by jinak mohly zaniknout třeba právě ve zkreslujících rezonancích ozvučnice.

fisherA

     Tato jedinečnost výrobního procesu a použitého materiálu ozvučnic nás přiměla k tomu, abychom se seznámili zatím s nejmenším modelem značky, SN70. Malé, ale přitom velmi těžké reprosoustavy jsou umístěny na stojanech, jejichž základna je rovněž z břidlice. Tři pískem plněné hliníkové trubky, povrch eloxovaný černý nebo stříbrný. Jelikož skříně absolutně nerezonují, je možné tento břidlicový produkt umísti i do knihovny, nebo na polici a snížit náklady na stojan.

     SN70 jsou koncipovány jako dvoupásmové bassreflexové monitory s dvojicí měničů. Dvojice bytelných bassreflexových nátrubků je vyvedena vpředu dole, spolu s velice rigidní ozvučnicí to zajišťuje možnost postavit je i relativně blízko zadní zdi. O výšky se stará měkká kopulka s průměrem 2,8 cm, zatímco středobasy vyzařuje kónická membrána s dlouhým zdvihem, která je vyrobena ze slitiny s dominancí hliníku se speciální povrchovou úpravou. Průměr této membrány činí 14,5 cm. Za ní je pak ještě jedna, která kopíruje jejich chod a linearizuje chod té první.

    Vzadu na ozvučnici nalezneme jen relativně malou destičku, skrze niž z výhybky druhého řádu vystupují single wire konektory. Jsou to nesmírně masivní terminály, do nichž snadno vetknete holý vodič, lopatky i banánky – konektory se snadno utahují a vůbec se s nimi příjemně pracuje. Fischer & Fischer SN/SL70 dostaly spíše průměrnou citlivost 86 dB / W / 1m. Nominální impedance je stanovena na 4 Ohmy. V toleranci +/- 3 dB by tyto monitory měly zahrát od 45 Hz po 25 000 Hz. Tak jako u všech stránek těchto reprosoustav, i u hodnoty frekvenčního rozsahu je to neefektní, ale v kontextu kategorie rozhodně hodně nadprůměrné.

    V pphifi zkoušíme hrát s různými zesilovači a i v tomto případě je už jasné, že konfiguraci je nutno pečlivě vybrat. O nejvhodnějším řešení základní konfigurace s těmito reproduktory budeme samozřejmě případné zájemce o toto zvukové řešení informovat. V případě zájmu se neváhejte objednat na poslech.

 

could interested

sennAlumin35xdukt
sennheiser text streamery produkt text