Recenze KEF R700

 Britská značka KEF je na bohatě zastoupeném trhu s reproduktory opravdovým pojmem a její produkty oslovují posluchače hlavně unikátnímu řešení měničů Uni-Q.

Barevnost přednesu těchto středo-výškových koaxiálních reproduktorů patří do oblasti silně návykové, a pokud si na charakter Uni-Q zvyknete, už nebudete chtít měnit.
KEF tuto technologii používá ve svých produktech napříč cenového spektra a tak charakteristický zvukový obraz můžeme slyšet u vrcholných modelů KEF R700, od konce roku 2014 u nové řady Reference ale především už dva roky prodávané řadě R.

 Během posledních dvou let jsme v pphifi poslouchali a posloucháme všechny produkty této řady. Jelikož tuto kategorii reprosoustav doporučujeme i do malých poslechových prostor je to opravdu produkt pro většinu populace v ČR kde řešíme zvuk na 20 - 30 m2 plochy.
Právě do takového prostoru jsou určenyKEF R700 - pro nás nejoblíbenější soustava řady R, jelikož i naše poslechové místnosti mají podobný vnitřní objem a třeba R900 už potřebují v případě 20m2 s výškou stropu 260 cm důkladnou akustickou úpravu místnosti.

RECENZEKEF700 RECENZEKEF702

 Ve studiu pphifi je už 2 roky referenčním reproduktorem KEF Blade a zvukové srovnání s desetinásobně levnějšíKEF R700 je naprosto neúměrný a propastný. Přesto si ale po chvilce dokážete na KEF R700 úplně přirozeně zvyknout a vychutnat si zvukový obraz, který je díky Uni-Q reproduktoru s Blade podobného charakteru. Právě vývoj KEF Blade umožnil, aby stejná kvalita pronikla i do nižších sfér produktů značky a my tak máme možnost poslouchat unikátní zvuk za přijatelnou cenu.
 Zvuková jemnost je v prvních hodinách zahořování R700 trochu utiskována zrnem nerozehranosti ale to se každou hodinou hraní mění k lepšímu.
Pokud si jakýkoli produkt KEF chcete poslechnout v nějakém studiu, rozhodně neposlouchejte bedny právě vytažené z krabic. Po předvádějícím prodejci vyžadujte rozehranost reproduktorů kdy 100 hodin hraní, je optimum času pro poslech a vytváření poslechových závěrů. Je pravděpodobné, že si po takto předvedeném produktu uděláte ve výběru jasno.
 Když si potom donesete domů nové nerozehrané KEF R700, bude jejich poslech léčivým zdrojem pro Váš organismus až po dokonalém zahoření. Doporučuji, (a to se týká všech nerozehraných repro) bedny jenom zatěžovat signálem a neposlouchat dříve jak za 100 hodin provozu.

RECENZEKEF701

 Rozehrané KEF R700 jsou v našem studiu připraveny ukázat, že dokážou při vhodném zapojení s doporučeným zesilovačem zahrát hodně nad hranicí své ceny. KEF R700 dokážou vyplnit hudbou i prostory větší než 30m2. V případě kdy už to plně nedokážou je možná kombinace s dobrým subwooferem.

 V případě stereo poslechu určitě REL Acoustic a v konfiguracích domácího kina doporučujeme kromě REL i Velodyne. Pokud ale nejste příznivci zvukového řešení se subwooferem, je možnou volbou KEF R900 se stejným zvukovým komfortem Uni-Q a s větším objemem basové složky pro daný prostor.

Příjemný poslech - pphifi.