Rozšiřujeme sortiment o značku Bowers & Wilkins a Denon

    Naše studio má se značkou B&W mnohaleté zkušenosti - ať již se stereo reproduktory (připojované většinou k zesilovačům McIntosh) až po instalace stropních B&W reproduktorů pro systém Dolby Atmos v domácím kině. Nyní se stáváme oficiálními prodejci této kultovní značky pro český trh! Spolu s B&W přidáváme do nabídky produkty další známé značky Denon.


bw2

O značce B&W

    Začátky značky Bowers & Wilkins jsou velice skromné. V roce 1965 otevřel John Bowers společně s kamarádem Royem Wilkinsem malý krámek s elektronikou v Anglii. John Bowers pak rozšířil obchodní služby tím, že v zadní části krámku kompletoval reprosoustavy. V roce 1966 založil John Bowers s dalším kamarádem Peterem Haywardem společnost B&W Electronics Ltd., která se již seriózně zabývala konstrukcí a vývojem reprosoustav. Není bez zajímavosti, že kapitál nutný k rozjezdu firmy (tenkrát stačilo 10.000,- liber) půjčila Johnovi jistá postarší slečna Knightová, která byla unesena jednak Johnovým klasickým hudebním vzděláním, tak i kvalitou reprosoustav, které ji John vyrobil. První sériově vyráběná reprosoustava nesla název P1 a dnes patří k cenným sběratelským kouskům.

   V průběhu let se značka B&W se vyprofilovala ze skromných začátků na předního světového výrobce kvalitních reprosoustav s globální vizí. Ve svém portfoliu výrobků má takové designové kousky, jako jsou reprosoustavy DM70 z roku 1970 nebo Nautilus (známý jako šnek) z roku 1993.

   Nikoliv však design, ale technologie přivedly značku B&W tam kde v současnosti je a učinili z ní pojem ve světě reprosoustav. Matrixová konstrukce, flowport, kevlarové membrány, diamantové výškové reproduktory – to je dnes již klasika, kterou se snaží okopírovat nejeden konkurent. Tyto technologie však nevznikly samy o sobě: Za vším stojí mravenčí práce desítek lidí z vývojového střediska ve Steyningu, kde inženýři odděleni od výroby i marketingu (městečko Steyning se nachází mimo hlavní výrobní a obchodní kapacity značky – ty jsou ve městě Worthing nedaleko od Brightonu) laborují a hledají nové a novécesty, jak přiblížit reprodukovaný zvuk originálu.

   Úzká vazba na zákazníky je pro značku velmi důležitá, a proto vznikl před lety projekt "Society of Sound". V jeho rámci je možné diskutovat, poslouchat a stahovat kvalitní hudbu, vyjadřovat své názory na zvuk a kvalitu jeho reprodukce a provozovat mnohé další aktivity. Do projektu jsou zapojeni jak profesionálové zpěváci a producenti Peter Gabriel, Dave Stewart, designér Kenneth Grange, pianista Alfred Brendel, tak široká veřejnost. Produkty můžeme taktéž často vidět i ve filmu či TV seriálech (např. seriál Daredevil z roku 2015). Popularita a marketing této značky je zkrátka na špičkové úrovni.


Novinky v našem e-shopu od značky Bower & Wilkins

bw803d3wSloupové reproduktory                  bw cm6s2r  Regálové reproduktory           bw asw10w Subwoofery
 bw htm61 s2Centrální reproduktory       bw m1b Surroundové reproduktory    cinema 1w Kino sety 
 photo-0-2658 Stropní vestavby                photo-0-2676Vestavby do zdi                      photo-0-4237Venkovní reproduktor
 bw panoramaSoundbar                      photo-0-5908Sluchátka                           bw stand Stojany


O značce Denon

   Denon (Kabushiki Kaisha Denon) je japonský výrobce elektroniky, který se účastnil počátečních stadií rozvoje digitálního audia se specializací na vysoce kvalitní profesionální a spotřební audio přístroje. Po řadu desetiletí byl Denon obchodní značkou Nippon-Columbia, včetně vydavatelství Nippon Columbia. V roce 2001 se z Denonu stala samostatná společnost vlastněná z 98% Ripplewood Holdings a z 2% Hitachi. V roce 2002 se Denon spojil s firmou Marantz a vytvořil D&M Holdings. Název Denon byl vytvořen spojením DENki ONkyo.

   Firma byla původně založena v roce 1910 jako část „Nippon Chikuonki Shokai“ (Japonská Společnost záznamových zařízení), výrobce jednostranných gramodesek a gramofonů. Firma se původně jmenovala Nippon DENki ONkyo Kabushikigaisha, což se v japonštině zkrátilo na DEN-ON. Firma se soustředila na výrobu elektrických zvukových přístrojů, později se spojila s dalšími podobnými firmami a výsledkem byl název „Denon“. V následujících dekádách přišla řada dalších slučování. Nejdříve se firma spojila s „Japan-US Recorders Manufacturing“ v roce 1912, potom v roce 1928 přibyla značka „Columbia“ a firma se přejmenovala na „Japan Columbia Recorders“. V roce 1946 pak došlo k přejmenování na „Nippon Columbia“. Značka „Denon“ byla vytvořena v roce 1947, kdy se „Nippon Columbia“ spojila s „Japan Denki Onkyo“. V roce 2002 byla spojením „Denon Ltd.“ a „Marantz Japan Inc.“ vytvořena společnost „D&M Holdings Inc.“

   V současnosti se firma specializuje na profesionální audio, domácí audio včetně domácího kina, AV receiverů, Blu-ray playerů, tunerů, sluchátek a bezdrátových hudebních systémů. Denon je rovněž znám svými highendovými AV receivery a gramofonovými přenoskami typu moving coil.


100 let historie značky Denon:

 • 1910 - Výroba jednostranných gramodesek a gramofonů
 • 1939 - První profesionální záznamové zařízení na gramofonové desky určené pro broadcast
 • 1951 - První japonská LP gramodeska
 • 1953 - Profesionální magnetofon určený pro broadcast
 • 1958 - Počátek prodeje stereofonních gramodesek
 • 1959 - Počátek výroby magnetofonových pásek
 • 1962 - Elektronická piana řady Elepian uvedena na trh
 • 1963 - Konstrukce gramofonové přenosky DL-103
 • 1964 - Počátek prodeje magnetofonových kazet
 • 1971 - Počátek výroby komponentů pro hi-fi audio – gramofony, zesilovače, tunery, reprosoustavy
 • 1972 - První životaschopný digitální osmikanálový magnetofon na světě
 • 1977 - Ocenění amerického časopisu Billboard „Cena pro určovatele trendu za výjmečný přínos“
 • 1980 - Ocenění „13th Montreux International Diplome d‘honneur technique”
 • 1981 - Konstrukce profesionálního CD přehrávače
 • 1988 - Uvedení produktové řady AV zesilovačů
 • 1990 - Tři ocenění pro komponenty na hi-fi show v Paříži. Uvedení produktové řady sluchátek.
 • 1993 - Konstrukce dvoumechanikového DJ CD přehrávače DN-200F. Mezi první modely také patřily DN1000F, DN2000F a DN2500F. Denon rovněž vyrobil jediný dvojitý MiniDisc přehrávač na světě určený pro DJ.
 • 1994 - Ocenění za evropskou audio inovaci roku
 • 1999 - První THX-EX domácí kino na světě (THX Extended pro plnější prostorový zvuk)
 • 2001 - První minisystém s prostorovým zvukem 5.1
 • 2002 - Technologie Denon link pro dokonalejší digitální propojení
 • 2004 - Uvedení prvního spotřebního produktu s HQV (Hollywood Quality Video) na trh
 • 2007 - Denon přichází se sestavou předzesilovače AVP-A1HDCI a výkonového zesilovače POA-A1HDCI, která je prvním příspěvkem do nové řady špičkových zakázkově orientovaných komponentů.
 • 2008 - Denon oznamuje první univerzální Blu-ray přehrávač na světě schopný přehrávat DVD-Audio a SA-CD.
 • 2012 - Denon uvádí na trh novou řadu sluchátek s aplikacemi IOS lifestyle. Sluchátka jsou rozdělena do následujících lifestylových kategorií Excercise Freak (pro sport a fitness), Globe Cruiser (pro cestování), Music Maniac (s rovnou kmitočtovou charakteristikou) a Urban Raver (se zdůrazněním basů).
 • 2014 - Denon se pustil do výroby bezdrátových multi-room zvukových systémů a v nedávné době uvedl na trh nové bezdrátové reprosoustavy HEOS by Denon. Konkrétně se jedná o modely HEOS 3, HEOS 5 a HEOS 7.

Novinky v našem e-shopu od značky Denon

denon pma 720aesZesilovače                  denon dcd2500nesSACD/CD přehrávače

 

could interested

caCiphone7 mainIMG 0851
ca slevy text iphone7 text stolky text