Recenze Luxman předzesilovače C-900u a koncového stupně M-900u

Česká premiéra vlajkové lodi děleného zesilovače Luxman v podobě předzesilovače C-900u a koncového stupně M-900u v pphifi.

Po zhruba 100 hodinách zahořování je sestava připravena na tři odborné testy časopisů a samozřejmě i na recenzi pphifi. Konfigurace je doplněna o D/A převodník Luxman DA-06, a jako transport slouží CD/SACD přehrávač Luxman D-05. Signál do D/A převodníku zajišťuje optický kabel Audioquest OptiLink-5 a analogovou část propojují XLR NeyTon Nuernberg NF. Reproduktorový kabel Audioquest Mont Blanc zásobí energií sloupové reprosoustavy Usher Dancer CP-8571 II BE. Přes USB rozhraní D/A převodníku DA-06 lze poslouchat PC a DSD soubory.

LUXMAN1 LUXMAN2 LUXMAN3

Nezapomnělo se ani na čistou elektrickou energii, kterou této sestavě zajišťuje filtr IsoTek Supertitan s kabeláží IsoTek. Komponenty jsou uloženy ve stolcích pphifi rack AL-MDF. Instalace komponentů z nejvyššího patra Luxman si vyžádala inovaci akustického prostoru, který doplnily Super Bass90 aFlexi A50 Wood od Vicoustic. Obrovská ale přitom jemná energie vyzařující z této sestavy vyžaduje opravdu důkladnou revizi poslechového prostoru.

Objem basů se během zahořování frekvenčně výrazně posouval směrem dolů s mimořádnou pevností, přesností a rychlou odezvou. Nejslabším článkem řetězu byl stále poslechový prostor. Úpravy, tlumení už zatlumeného bylo na denním pořádku. Průběžný zvukový výsledek je po 100 hodinách kdy probíhá v našem studiu první odborný test internetového časopisu Audiodrom nad naše očekávání.

Asi těžko hledat srovnání s jinou sestavou. Referenční McIntosh s monobloky MC601 a předzesilovačem C 2500, který jsme v zápětí poslouchali pro srovnání zahrál skvěle ale Luxman jej přece jenom přehrál v detailech, prostoru a vzdušnosti s úžasně vykreslenou a separovanou zvukovou scénou.
Těšíme se na hudební zážitky, které s Luxman budeme mít při poslechu hudby, kdy už zvuk nebudeme muset řešit a jen poslouchat hudbu. O naše poznatky se s Vámi určitě podělíme.