Recenze McIntosh C2500

Předzesilovač McIntosh C2500 zachovává klasickou elektronkovou koncepci s kompletní sadou nejmodernějších funkcí a technologií. Při zachování všech atribut analogového elektronkového zvuku, přináší tento komponent možnost vstupovat do něj s digitální hudbou až 32 bit / 192 kHz. Analogovou část tvoří 6 elektronek, kdy dvě jsou pro MM Phono, dvě pro MC Phono a dvě pro samotný Main výstup. Velmi efektní podsvícení elektronek jde vypnout, ale decentní barva McIntosh asi každého nechá v poloze on. Samotné Phono předzesilovače jsou vysoce kvalitní a dají se rovnávat i s velmi drahými separovanými variantami. Výrobce zde evidentně nešetřil a vytvořil skvělého partnera pro gramofony vyšších tříd. Z úvodních slov je patrné, že C2500 umí i něco navíc. Je to především špičkový D/A převod prostřednictvím dvou optických, dvou koaxiálních a jednoho USB vstupů. Pokud zde připojíte PC tak nebudete věřit vlastním sluchovým orgánům, že taková reprodukce je vůbec možná. Chladným vás ale nenechá ani zdroj signálu z průměrného CD přehrávače, kdy využijete jen jeho transport. Jemnost a množství detailů jsou umocněny teplotou zvukového projevu, který je tak potřebný zvláště u digitálních zdrojů signálu. Když se poprve v našem studiu zprovoznil síťový přehrávač Lumin, byla jediné, co jsme mohli vytknout právě chybějící teplota podání. Zvuk byl geniální už tehdy ale s příchodem lampového předzesilovače C2500 už dál nešlo nic vytknout.

C2500

Právě kombinace digitálního zdroje, síťového přehrávače, lampového předzesilovače a koncových stupňů s rychlými tranzistory vytváří v našem studiu referenční třídu, která s reprosoustavami KEF Blade hraje opravdu způsobem, který je emoční a silně návykový. A nezastupitelným článkem tohoto referenčního řetězce je právě C2500. Předzesilovač patří mezi nové produkty McIntosh a je zde patrný dlouhý a náročný vývoj. Dalo by se říci, že svým zvukem překonává i dělené starší modely s mnohem vyšší cenou a jeho možnosti jsou pro dnešního uživatele velmi příznivé zvláště v oblasti digitálních zdrojů. Špičkovému integrovanému D/A převodníku nelze nic vytknout a je srovnatelný s drahými separovanými produkty. To, že se McIntosh vyrábí společně ve stejné továrně jako Wadia prostě nejde neslyšet.

V momentě kdy zařadíte C 2500 do svého poslechového řetězce, dostáváte se na dlouhou cestu, ze které nebudete chtít odbočit. McIntosh má svůj zvukový charakter a ten příznivci konkurenčních značek někdy kritizují. U McIntosh je totiž potřeba poslouchat hudbu a nehledat nezáživnou analytičnost. Světový trh dnes nabízí nepřeberné množství produktů, které výrobci parametricky dotahují do nejlepšího možného výsledku. Někdy ale zapomínají na základní parametr a tím je lidský sluch, emoce a hluboký prožitek z poslechu hudebního díla. Posuzovat hudební zařízení po pár minutách poslechu je špatně. Jsou to dlouhé hodiny a dny které Vás musí bavit, když posloucháte své oblíbené interprety. Prostě z místa poslechu nechcete odejít, je Vám tam dobře a jen neradi se svého poslouchání vzdáte.

RECENZEC2500B RECENZEC2500H

V pphifi posloucháme C2500 přibližně jeden rok a je to právě tento komponent, který nás stále vtahuje na místo poslechu a přináší skvělé hudební zážitky. S 15. vstupy včetně dvou delikátních Phono a pěti digitálních dostáváte špičkovou hudební centrálu se špičkovým stereo výstupem pro koncové zesilovače.