Bowers & Wilkins - 805 D4 Signature ve studiu!

 K trvalým prezentacím se k nám dostala speciální edice nejvyšších a nejnovějších regálových reprosoustav značky B&W. Konkrétně model 805 D4 Signature California Burl. Jaké jsou?

 Britský Bowers & Wilkins je brán jako jedna z nejlepších značek zaměřujících se na výrobu reprosoustav té nejlepší možné kvality. Neváhá ročně investovat desítky milionů do vývoje, diktuje směr a propracoval se bez nadsázky mezi kultovní značky, které zná každý HiFi nadšenec.


805 D4 - představení základní a speciální edice

 Nový model referenční řady Diamond čtvrté generace značky B&W s označením 805 D4 je nástupcem modelu 805 D3 a patří mezi to nejlepší, co tato legendární značka vytvořila. Oficiální představení proběhlo 15. září 2021 a PPHiFi studio bylo samozřejmě u toho.

 V létě 2023 B&W překvapil a představil upgradované modely nejvyšší sloupové (801 D4) a regálové (805 D4) reprosoustavy ve speciální modré a burlové ("kořenová dýha") edici. Kromě dvou dýh se speciální edice dočkala vyladění výhybky a několika dalších technologických vylepšení.


376503459 334571622256804 5376828477244988233 n

Nové B&W 805 D4 Signature California Burl ihned po rozbalení ve studiu.


bw1

V edici Signature California Burl vychází i nejvyšší sloupová reprosoustava z této řady. Model 801 D4.


 B&W u všech regálových reprosoustav používá 2 - pásmovou konstrukci, model 805 D4 není výjimkou. Novinka je osazena vysoko-tónovým reproduktorem s technologií Nautilus a 25mm diamantovou membránou, středo-tónovým reproduktorem s technologií FST a 165mm středobasovou membránu typu Continuum. Tweeter je usazen v samostatné ozvučnici, tvořené masivním kusem aluminia, aby se zabránilo možným rezonancím. Z hliníku je zhotovena také hlavice připomínající středo-tónovou ozvučnici, nazvanou vzhledem ke své konstrukci Turbine Head. Nosník této hlavy se dočkal také menší designové úpravy, což je nejviditelnější rozdíl oproti předchozí řadě D3.


 Středobasová ozvučnice, tvořená z větší části ohýbanou deskou složenou z dřevěných dýh je uvnitř vyztužena inovovaným systémem příček Matrix, využívajícím také kovové prvky. Basreflex typu Flowport vyzařuje dolů, směrem k robustní základně.


805 sig blue

Model 805 Signature lze zakoupit i v modrém provedení...


801d4blue

... stejně tak i nejvyšší sloup z této řady, model B&W 801 D4.


HLAVNÍ ROZDÍLY HLEDEJTE UVNITŘ

 B&W se u nové řady zaměřil na maximální snížení vibrací a rezonancí reproduktoru, a to především zvýšením tuhosti součástí skeletu. Reproduktory z Continua (středobasové) jsou také nově izolovány na pružinových oddělovacích konzolách. Systém pružení se nyní u řady D4 označuje jako "kompozitní biomimetické odpružení" (FST). B&W jím nahrazuje tkaninu používanou u předchůdců.

Oproti modelům 805 D3 a základnímu modelu 805 D4 se u speciální edice změny dočkala výhybka, díky které je zvukový výsledek opět o level lepší. B&W přidal do nové řadu hardwarových novinek (drobných i větších), to vše při zachování oblíbeného zaobleného designu, který je dnes je poznávacím znamením této oblíbené řady.


MOŽNOST PREZENTACE PRO ZÁJEMCE 

 Regálovky B&W 805 D4 California Burl postupně rozehráváme, u reprosoustav v high-end kategoriích je důležité mít před recenzí a hodnocením nahráno alespoň 100 hodin. Po zhruba 20 hodinách poslechových testů ale můžeme říci, že se jedná o zcela výjimečnou regálovku, která uspokojí i ty nejnáročnější posluchače. Po dynamické stránce dostanete přesně to, na co jsme u B&W zvyklí již od doby, kdy představili reprosoustavy s prvním Continuum měničem a nahradily o 90% těžší žluté kevlary.


EXTRA SLEVA PRO ZÁJEMCE O REPROSOUSTAVY Z ŘADY 800

👉Nezapomeňte na stále trvající akci TradeIn, pokud zvažujete nákup regálovek nebo sloupů z řady B&W 800 (včetně Signature), dáme Vám na ně speciální slevu - stačí jen nám donést JAKÉKOLI Vaše staré reprosoustavy. Více na tel.: 731 119 777


Ostatně, o kvalitách se můžete přesvědčit u nás na vlastní uši. Objednávky na prezentace a bližší info prosím řešit na tel. 731 119 777 nebo na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..