Rozehráváme Usher Dancer Mini - Two Diamond IV!

 Do studia dorazila čtvrtá generace Usherů, sloupů s velkým potenciálem, rekordní hmotností, výjimečným designem a perfektním poměrem výkon/cena. S čím u nás hrají?

 Taiwanský Usher a japonský Luxman patří mezi úplně první high-endové značky, které jsme zařadili do našeho portfolia. Stalo se tak již v roce 2008. Od té doby si Usher prošel nelehkou cestou - vyhořel jeho centrální sklad v Asii a dostal se do problémů s dovozem a skladovostí v Evropě. Tyto nepříjemnosti jsou však již dávno zažehnány a Usher pomalu opět upevňuje svou pozici v České republice a na Slovensku.


IMG 6171


Cena

 Netradičně začneme cenou, která je v tomto případě velmi zajímavá. Díky české distribuci je dokonce ještě nižší než v zahraničí (129 990,- Kč za tři základní odstíny dřevěné dýhy, dva lesklé za příplatek +20 000,- Kč). Co však za tuto cenovku reproduktory nabízí?


Výhody čtvrté generace

 4. generace je kromě měničů kompletně přepracovaná, má silnější boční stěny, větší šířku kabinetu, větší objem, o cca 4kg vyšší hmotnost, upgradovanou výhybku a jiné zakřivení šasi (resp. odlišný úhel zakřivení bočnic). Usher také vyslyšel přání zákazníků a vyměnil celkem nevzhlednou litinovou základnu za dřevěnou v černé barvě s lehce zdrsněným povrchem. Podstavec s hroty má také nový tvar. Diamantový tweeter a středobasové měniče jsou stejné jako ve třetí generaci.


Výškový reproduktor

 Usher si nenechává měniče vyrábět externě, naopak, dlouhodobě se zaměřuje na jejich vývoj sám. Na svůj DMD výškáč má celosvětový patent, který spočívá ve vrstvení diamantové membrány, což je naprosto unikátní počin, který jinde neuvidíte (resp. neuslyšíte :).


Středobasový reproduktor

 Použité středobasy v páru (modely 8948A) vynikají obrovským magnetickým systémem, rychlostí "jsou optimalizovány" k diamantovému tweeteru a díky papírové membráně s uhlíkovými vlákny mají skvělou muzikálnost / hudebnost. Zvukovému projevu se ale budeme věnovat až o pár řádků později.


"Jen" dvoupásmovky? 

 Pozor, zde rozhodně neplatí, že třípásmový reproduktor hraje vždy lépe než dvoupásmový. Záleží na kvalitě provedení a zužitkovaném vývoji výrobce. Rovnou můžeme s klidným svědomím říci, že Usher Two Diamond strčí hravě do kapsy většinu třípásmovek v podobné ceně. Tomu napovídá již jeho hmotnost, která činí skvělých 40 kg na kus!! To z této novinky dělá nejtěžší reproduktory, které v dané ceně známe. V neposlední řadě tak budete mít dojem, že výrobce rozhodně nešetřil.


IMG 6181


Zvuk

 Jako za starých časů! Ushery jsme zapojili s Luxmanem, konkrétně s modelem L-505uX Mark II, který ve studiu bereme jako nejlepší zesilovač ve vyšší třídě v poměru výkon/cena. S Usherem si dle očekávání poradil "jako za mlada", zvukový charakter, který tyto značky předvádí je vyladěný, umí přesné nízké tóny a muzikálnost je díky skvělému zesilovači daleko za hranicí, kterou bychom v celkové ceně sestavy očekávali.


Design

 Značku Usher rozpoznáte velmi snadno, výrobce se vždy zaměřuje na oku lahodící dřevěné dýhy a jasně se od konkurence odlišuje mohutností a hmotností šasi. Jistou podobu na bocích nezapře s italským Sonus faber, ten však míří na úplně jiné cenové třídy, včetně těch nejvyšších. Od tohoto směru se Usher i Luxman drží celkem zpátky, oběma výrobcům vždy záleželo na high-endovém zaměření, ovšem v "zaplatitelných cenách neatakujících astronomické částky". Sympatické je, že se tohoto pravidla drží i u svých vlajkových lodí.


157068452 1365810667114210 2911604154108729064 o IMG 6187

Pro koho jsou?

 Zamilujete si nádherný design a hmotnost, která na trhu nemá obdoby. Především jsou ale Usher Dancer Mini - Two Diamond určeny pro milovníky HiFi v poměru výkon / cena. Pokud chcete mít pocit, že jste nakoupili dost možná ty nejlépe hrající sloupy v ceně 129 990,- není třeba váhat. I my takový pocit máme.


 V našem studiu máte příležitost si tyto reproduktory poslechnout po telefonické domluvě. 
* jakmile nám to vláda dovolí...


 Hlavní přednosti v šesti bodech 
1.  znásobený antivibrační účinek díky bezkonkurenční hmotnosti 40 kg na kus (!!)
2.  krásný design (a to v pěti variantách)
3.  perfektní poměr cena/výkon (nepřiplácíte "za značku")
4.  skvělý partner pro Luxman
5.  možnost bi-amp / bi-wire zapojení
6.  bassreflex vpředu

Menší bonus k článku: Proč Luxman?

 To, že Luxman z objemných reproduktorů doslova ždíme maximum předvedl například minulý rok na Floridě, kde se svou vlajkovou lodí dělených zesilovačů s reproduktory v ceně okolo 4mil Kč vyhrál v kategorii "Nejlépe hrající sestava" a pokořil exotické značky jako MBL či dokonce nejdražší sestavu na výstavě tvořící Von Schweikert Audio s VAC zesilovači.

 Konkrétně se jednalo o 400 kg reproduktory Von Schweikert Audio Ultra 11 v ceně 7mil,- Kč za pár v kombinaci se dvěma V-12XS subwoofery (2 x 250 000,- Kč), v dělené sestavě předzesilovače se čtyřmi výkonovými zesilovači VAC (4 x 450 Watt; 4 x 127kg!) v ceně 6 500 000,- Kč a zdrojovými komponenty v cenách okolo 500 000,- Kč. Ve světě HiFi (a nejen zde) rozhodně neplatí fráze: "čím dražší tím lepší". Již základní integrovaný zesilovač Luxman tedy rozhodně není komponent s kompromisy.

Za PPHiFi Studio, Ing. Petr Procházka ml.


usher be10a

Věděli jste?

PinClipart.com info clipart 125283  Usher byl založen již v roce 1972.

PinClipart.com info clipart 125283  V ČR se jedná o relativně málo známou značku, ve světě je tomu ale právě naopak. Usher byl původně malým obchůdkem, který založilo pár nadšenců na Taiwanu. Postupně se dostal do pozice velkého a respektovaného výrobce světového měřítka.

PinClipart.com info clipart 125283  Usher a Luxman byly dvě úplně první high-endové značky v PPHiFi Studiu (2008).

PinClipart.com info clipart 125283  Usher vyrábí i zesilovače, hlavní zaměření je však jasné - reproduktory.