Recenze Sonus faber Venere 2.5

Reprosoustavy Sonus Faber italského výrobce (založeno 1979) jsou v podvědomí laické veřejnosti známy spíše jako nesnadno dosažitelný HighEnd. Legendární italská značka od počátku vyrábí pouze nekompromisní výrobky s důrazem především na kvalitu, použitý materiál a design.
Fenomenální úspěch je důsledkem extrémní dokonalosti, která z každého výrobku Sonus Faber dělá umělecké dílo. Mistrovská úprava masivního dřeva v dokonalé harmonii s pravou kůží, dává reprosoustavám Sonus faber naprosto originální vzhled. Vrcholové modely Sonus faber představují ze strany zájemců značnou investici do reprosoustav, ale v široké nabídce značky lze najít i dostupnější verze bez kompromisu na výsledný zvuk a design. Takovým produktem je řada sloupových reproduktorových soustav Venere (bohyně smyslnosti, krásy a lásky).

IMG 1140

 Venuše inspirovala mnohé generace umělců, v tomto případě i tvůrce řady reproduktorů v konstrukční kanceláři Sonus Faber. Ze dvou sloupových modelů řady jsme si velmi oblíbili nižší model Venere 2.5. Jedná se o dvoupásmový reproduktor s podpůrnými basy, takže 2,5 pásma. Uzavřená a velmi pevná konstrukce z kompozitu zaručuje skříni vysokou odolnost proti rezonancím, kde potřebnou stabilitu zajišťuje skleněná základna s hroty. U reprosoustav v tak mimořádně příznivé cenové kategorii bychom jen obtížně hledali konkurenční produkt ve stejné kvalitě provedení a zvukových vlastností. Při správné volbě zesilovače je zvuk velmi vyvážený a detailně kreslí celé kmitočtové spektrum od malebných středních a vyšších tónů, po pevné a rychlé basy.

 I když reprosoustava ještě nepatří do kategorie HighEnd, přináší i velmi důležitý předo-zadní prostor s mimořádnou hloubkou přednesu u špičkových nahrávek. Je tedy určena i do menších poslechových prostor kde přináší velmi důležitou mikro-dynamiku, tolik ceněnou hlavně posluchači z panelových domů. Dva páry terminálů umožňují připojit čtyři zesilovače AV Receiveru pro stereo poslech v režimu Bi-Amp která je možná u většiny 7.1 AV receiverů. Tím docílíme ještě větší dynamiku a tedy možnost poslouchat při nízké hladině hlasitosti s plným hudebním zážitkem bez obtěžování sousedů a manželky.

 Venere 2.5 s citlivostí 89dB a impedancí 6Ω dokáže vybudit prakticky každý zesilovač s výkonem větším, než 40W ale šetření určitě není na místě a zvuk se změnou zesilovače velmi mění a i tady platí pravidlo hledat partnera v podobné i vyšší cenové kategorii jako reprosoustavy. Pro majitele větších poslechových prostor se nabízí řešení v podobě Venere 3 nebo kombinace s dobrými subwoofery - pro stereo poslech určitě REL.
Mimořádná muzikálnost, lehkost a dynamika s přesností a separací nástrojů má tedy snadno dosažitelné řešení - SonusFaber Venere 2,5. Kromě již zmíněných vlastností nákupem získáváme i velmi pěkný interiérový prvek, který svým vzhledem nedělá ostudu ani v pěkném moderním interiéru.

Rozehranou sestavu v bílém klavírním laku je možné po dohodě poslechnout v našem studiu v různých konfiguracích zesilovačů.

RECENZEV251 RECENZEV252