Recenze REL T7

Problematiku spojenou se subwoofery řešíme v pphifi dlouhá léta s různými výsledky.

Ty přinesly mnohá zklamání ale také příjemná překvapení. V tom druhém případě se jednalo téměř vždy o produkty výrobců, kteří dělají jenom subwoofery. Nejsou zkrátka zatíženi problematikou jiných zařízení a plně se věnují jenom tomu, co umí nejlépe a to se snaží dotáhnout k dokonalosti.
Takové zařízení je při premiéře v pphifi vždy velikým svátkem a nemusí jít jenom o subwoofery. Produkt, který nám přinesl super zážitek ze skvěle reprodukovaných basů bez neduhů běžných u konkurenčních zařízení je britský REL Acoustic.

rel

"Základní princip špičkové reprodukce subwooferů REL je maximální fázový souběh s reprosoustavou a jejím zesilovačem. To je dosaženo odebíráním vzorku signálu z výstupních svorek zesilovače tak, aby nedocházelo k chybám ve fázi signálu. O kvalitních měničích, tuhosti ozvučnic a špičkových součástkách se kromě superlativů nedá napsat nic jiného." Tak se o svých produktech vyjadřuje samotný výrobce a nelze než dát mu za pravdu.

Pokud patříte mezi ty, kteří na subwoofery zanevřeli tak to chápeme, protože i my jsme mnohokrát zažili zklamání při poslechu i velmi drahých výrobků. Je to tím, že výrobců opravdu kvalitních subwooferů je málo a to v řádu jednotek. Většina výrobců pouze zahrnuje tento sortiment do své nabídky, aby měla designově ucelenou řadu reproduktorů pro domácí kino včetně basové bedny.

ddd T7R

Pro běžný poslech 5.1 domácích kin kdy převažuje filmový žánr nad hudebním je to dostačující ale v momentě požadavku na kvalitní stereo poslech, kdy subwoofer slaďujeme se sloupovou reprosoustavou je potřeba úplně jiného partnera. Už z prvních minut poslechu je zřejmé, že k nám po delší době takový partner dorazil. REL T7 nabízí možnost si vybrat mezi zapojením THEATER a zapojením REFERENCE. A právě druhá možnost připojení wooferu přes HIGH-LEVEL vstup konektorem Neutrik Speakon (kabel s konektorem součástí balení) je HighEnd řešením, které nikdo jiný nenabídne. Stereofonní obraz s rychlou a přesnou fázovou shodou je přesně tím faktorem, který hraje tu nejdůležitější roli při stereofonní kombinované reprodukci. 

REL Acoustic je určitě značkou, která v pphifi nemůže chybět, jelikož to nejlepší se vždy snažíme přenést na naše zákazníky.