Recenze Pro-Ject STREAM BOX S2

 Malý levný streamer s jednou z nejlepších aplikací na trhu. Recenze uvnitř článku.

 Aplikace

 Při prvním používání jsem si nemohl nevšimnout velké podobnosti s perfektní ovládací aplikací pro Bluesound (BluoS). Grafický kabát a struktura uživatelského prostředí se od BluOS liší opravdu jen minimálně. Jediný problém s aplikací je ten, že u tabletu funguje pouze na výšku. Vše se ale může změnit, jedná se přece jen o ranou verzí firmware nového přístroje. Jak jsme ale psali hned v první větě, ovládací aplikace streameru je na tabletu či mobilním telefonu opravdu jedna z nejlepších. Lepší než u streamerů high-endových značek jako Linn, Devialet či McIntosh. Vyšší level uživatelsko - přítelského používání aplikace je přítomen jen u dvakrát dražšího BlueSoundu. Nejlepší aplikaci z nejlepších, a na pomyslném vrcholu dokonalosti je potom high-endový Lumin (zde se ovšem nacházíme v cenových kategoriích 50 - 300tis Kč).

Cena

 Pro-Ject se ovšem snaží zaujmout cenou - za 6 490,- Kč na trhu lepší hudební streamer nenaleznete. A samozřejmě, jako u každého streameru platí, že pokud mu předřadíte lepší převodník, můžete zvuk sestavy upgradovat zase o nějaký ten kus výše. Do středně vyšších, vyšších a high-endových tříd se jistě hodí více Lumin nebo Bluesound, pokud ale máte v plánu koupit sestavu v nižší kategorii či low-endu, Pro-Ject je ideálním zdrojovým komponentem.


67302885 895668037461811 693292658847645696 o


Služby

 Zde nás nepřekvapilo nic, streamer zvládá Tidal, Spotify, dvě! internetová rádia (včetně TuneIn), přehrávání z NAS serverů nebo offline "streaming" z flashky či USB pevného disku. Na tabletu mají alba cover obrázky, ovládání, přepínání a hledání je velmi svižné, např. přeskakování skladeb v čase je okamžité, a to i přes Wi-Fi (pod 0,2s). Jediný problém byl v menší pauze (1 - 2s) mezi dvěma skladbami. Pokud např. posloucháte první dvě skladby, které na sebe bezprostředně navazují (např. Alan Parsons - SiriusEye In The Sky) jednovteřinová tichá pauza je zde velmi rušivá. Osobně doufám, že tento neduh bude opraven v novém firmwaru. Jak jsem psal, vše ostatní je velmi svižné, jedná se tedy o lehce vyřešitelný softwarový bug.

Konektivita

 Na svou cenu se ve streameru nachází velmi dobrý převodník SABRE ESS9023, využít můžete fixní výstup na RCA či optiku. Samozřejmostí je potom ethernetový vstup. Pokud ovšem máte dobrý WiFi router, rozdíl mezi drátovým a bezdrátovým streamováním v rychlosti a kvalitě nepoznáte (možná jen v rychlosti při čtení z NAS serverů). Na využití DA převodníku k PC můžete zapomenout, u streamerů to ostatně žádaná funkce není.

Koupit / nekoupit?

 Velmi jednoduchá otázka. Pokud jste omezeni rozpočtem, lepší streamer než Pro-Ject Stream BOX S2 neseženete. Pokud chcete něco lepšího, jděte rozhodně do BlueSoundu (od 14tis Kč) či Luminu (od 56tis Kč).


Zaujala Vás naše recenze? Máte zájem o streamery Pro-Ject, Bluesound či Lumin ale chcete si je nejdřív sami vyzkoušet? Nekupujte "zajíce v pytli". Objednat se na prezentaci v otrokovickém studiu můžete na tel. 603 581 305, popř. na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Ing. Procházka Petr, PPHiFi


 VÝHODY   NEVÝHODY
cena

- zatím bez crossfade
(1 - 2s prodleva mezi skladbami)          

kvalitní převodník SABRE                           - aplikace funguje pouze v režimu "na výšku"
+ kromě DSD přehraje vše - absence displeje
svižná aplikace  
Tidal, Spotify, dvě internetová rádia..  
podpora USB disků, flash, NAS  
kompaktní rozměry  
Verdikt PPHiFi studia:
Zdrojový komponent, který ze sebe při své ceně vydává maximum. Chcete lepší streamer? Musíte si
připlatit dvojnásob za Bluesound nebo ještě více za Lumin - pokud chcete to nejlepší na trhu. 91%

odkaz na recenzovaný produkt zde

 

 pearlCC

Cabasse Pearl ve studiu!

bwnews877

Nové B&W 606 a 603 v PPHiFi

VINYLSDDD

TYP NA DÁREK? VINYL!

ls50oia

Návštěva sídla McIntosh v USA

newR22

Nová řada R od KEF v PPHiFi

 6kaAA

Šestá poslechovka v PPHiFi!


wallfb