Usher BE-10 DMD MK3 - jeden z nejvyšších modelů značky ve studiu!

   O reprosoustavách Usher jsme již na našich stránkách dlouho nic nenapsali a o to víc jsme rádi, že se s Vámi můžeme podělit o první dojmy nejnovější modifikace Usher BE-10 DMD MK3Kabinety i technologie tohoto vrcholového modelu doznaly pozitivních změn, ale na první pohled jsou to stále reprosoustavy nezaměnitelného designu a špičkového provedení na které jsme si již zvykli ale přesto nás stále překvapují. Společně s unikátním a jedinečným zvukovým projevem míří do nejvyšší audio společnosti.

usher jul16A

     Je až neuvěřitelné, jak si produkty této nejvyšší řady Dancer uchovávají zvukové vlastnosti / povahové rysy. Něco k tomu napsat jsem se odhodlal až po 60.hodinách střídavého poslechu a zahořování, což je i výrobcem doporučený čas, kdy zároveň deklaruje 100% výkon po 180. hodinách. Usher BE-10 DMD MK3 nepatří mezi reprosoustavy se zásadním rozdílem rozehraných a nerozehraných i když ten rozdíl tam samozřejmě je. Není ale tak markantní, jako u jiných značek, kdy čerstvě vybalené reproduktorové soustavy nelze poslouchat. V tomto případě byl zvukový výsledek již od prvních minut excelentní.

usher be10

     Měniče, které jsou vyvíjeny a vyráběny výhradně firmou USHER nenajdete v žádném jiném konkurenčním produktu. Kombinace diamantové kaloty výškového měniče, beryliové kaloty středového měniče a basové kevlarové membrány, nemá u jiných výrobků obdobu. Snad právě kombinace těchto tří materiálů membrán tvoří jedinečnost zvukového obrazu, který je opravdu ojedinělý. Je to speciálně namíchaná paleta barev od mistra, který se ve zvukových tónech a barevných odstínech evidentně vyzná.

usher be10a

     Usher patří už dlouhá léta do zvukového partnerství se zesilovači Luxman. BE-10 DMD MK3 to opět dokazuje - Luxman je tou opravdu dobrou volbou. Když ale připojíte vlajkovou loď řady Luxman v podobě koncového stupně M900u a předzesilovače C900u, je zvukový výsledek dokonalý a definitivní. Zkoušet už můžete jenom kabely a kvalitní zdrojový komponent , který to jen umocní . V našem případě je to Lumin A1 který přehrává DSD soubory s NAS serveru, nebo flac soubory přes službu TIDAL. I v tomto případě Lumin převádí výsledná data (.flac, .wav, .elac) do DSD. Úžasná jemnost, detailní vykreslení prostoru do všech stran je umocněna obrovskou dynamikou, která i při tichém poslechu doslova pohlcuje posluchače. Sestava Vás postupně vtahuje do zvukového děje bez jakékoli agrese, kdy i velmi hlasitý projev nepůsobí destruktivně a nepřináší bolest hlavy. Naopak přináší uvolňující a relaxační atmosféru. Zatím jsme zkoušeli připojit dva reproduktorové kabely. TELOS Black Reference a Rapport YPB621 – oba 3m sety. V případě signálových symetrických kabelů XLR jsou připojeny NeyTon Nuernberg 0,5m a to jak mezi zesilovači i streamerem. I v tomto případě se ukazuje, že volba vhodných kabelů konečný výsledek zásadně ovlivní.

     Referenční sestavy vyžadují kvalitní energii. Stejně jako majitelé špičkových aut tankují palivo u vybraných prodejců, aby docílili bezproblémového a dynamického výkonu, audio řetězec vyžaduje podobnou pozornost. Limitaci a omezení výkonu zesilovače docílíte velmi snadno volbou nevhodného filtru. Je to jako omezovač rychlosti v případě auta. IsoTek Super Titan stojí na vrcholu řešení této problematiky již několik let a i v našem studiu dosahuje těch nejlepších výsledků. V této konfiguraci zastává úlohu stabilizačního prvku s dostatečným výkonovým potenciálem, který je nezbytný pro přesné, rychlé a kontrolované basy. To vše dodává audio řetězci v perfektním čistém stavu. Vysoká proudová zátěž nijak neomezuje práci zesilovačů kterým navíc přináší energií bez nežádoucích rušení a kontaminace. O výsledcích testů odborných periodik a také našich poslechových prezentací vás budeme na našich stránkách určitě informovat. 

    Jste zváni k poslechu - reproduktory je možné poslechnout v Evropě jen v našem studiu.