Představení značky McIntosh

Každý, kdo se vážně zajímá o high - end audio jistě zná legendární americkou značku McIntosh. Její sortiment je široký - od zesilovačů, přehrávačů, gramofonů až po reproduktory (dříve však vyráběl např. i projektory). Zvlášť v oboru zesilovačů je pak McIntosh naprostou špičkou. 

mcintosh_bgg_spet15_mainA.jpg

 

STÁLÁ PREZENTACE KOMPONENTŮ MCINTOSH V PPHIFI

V pphifi studiu jsme začali McIntosh prodávat v roce 2008Od tohoto roku je v naší hlavní poslechové místnosti vždy dispozici k poslechu sestava této značky. V současnosti je to dělený zesilovač s monobloky MC601 řízený lampovým předzesilovačem C2500 trvale připojený k reproduktorům KEF Blade. K posouzení je připojen i McIntosh MEN220, který si dokáže poradit s problémy poslechového prostoru. Je možné okamžité srovnání poslechu s ním a bez něj. Jako zdrojový komponent je v tuto chvíli u nás možné poslechnout CD/SACD přehrávač MCD 550Ve studiu jsme vyzkoušeli i model MC 1.2 KW gramofon MT5.


 HISTORIE SPOLEČNOSTI

McIntosh Laboratory - tak zní oficiálně název výrobce high-end komponentů. Sídlo firmy je v Binghamtonu ve státě New York. Společnost byla založena v roce 1949 Frankem McIntoshem.
Hlavní dizajnový poznávací znak je černý panel s modrými "budíky" doplněné o ikonické logo a spínače se zeleným podsvícením.

V roce 1946 Frank McIntosh a Gordon Gow nechali vyrobit první vysokovýkonový zesilovač s co nejnižším zkreslením této značky - 50W-1. V roce 1956 se společnost přesunula do Binghamtonu, kde působí dodnes.
Od roku 1962 - 1992 vedl společnost Dave O'Brien. V roce 1967 zakládá divizi pro reproduktory. 


frankMcintosh.jpgdob30_testing.jpg

* Na obrázcích - zakladatel Frank McIntosh a dlouhodobý vedoucí společnosti Dave O'Brien


V roce 1990 byla společnost koupena japonskou firmou specializující se na výrobu ozvučení do aut - Clarion. McIntosh se tak v Japonsku stává uznávanou audio značkou rozšířenou o komponenty pro domácí kina a automobily. Prezident Clarionu Yutaka Oyamada oznámil zaměstnancům, že nemá v úmyslu měnit zavedený koncept značky. 
V květnu 2003 byl McIntosh prodán taktéž japonské společnosti D&M Holdings.

8. října, 2012 kupuje McIntosh italská společnost Fine Sounds SpA (která ji vlastni dodnes).


westchester_i_xl.jpg

* Na obrázku - nekompromisní řešení domácího kina se zesilovači a reproduktory McIntosh


 MA8000awards.jpg

* Na obrázku - cena HI-FI WORLD Award Winner za nejlepší zesilovač - McIntosh MA8000