[3] Hra o trůny - první seriál v Dolby Atmos v listopadu 2015!

Nejpopulárnější fantasy seriál současnosti se rozhodla společnost HBO vydat v nové edici na blu-ray discích s podporou 3D zvuku Dolby Atmos.
Do prodeje by se měly dostat první 4 série tohoto seriálu. První 2 série výjdou 3. listopadu tohoto roku.

drogon_main.jpg
Dolby Atmos
podporuje v současnosti 14 Blu-ray filmů (The Age of Adaline, American SniperThe Expendables 3Gravity: Special Edition, Insurgent, The Gunman, The Hunger Games: Mockingjay—Part 1, Jupiter Ascending, John Wick, On Any Sunday: The Next Chapter, Step Up All In, Teenage Mutant Ninja TurtlesTransformers: Age of Extinction, Unbroken) a  na podzim jsou ohlášeny další dva - Mad Max: Fury road a San Andreas.

Jak vidíme, podpora zvuku v Dolby Atmos se zatím týká jen několika málo nových filmů, v případě Hry o trůny však půjde o první remaster (navíc seriálový!). Konkurenční formát DTS má v plánu přidat podoporu svého obdobného formátu 3D zvuku (DTS:X) i do starších filmů, a mělo by se jednat o podstatně více titulů.

Pokud to s domácím kinem myslíte vážně, určitě doproučujeme počítat se čtyřmi reproduktory na stropě navíc a koupit procesor s podporou Dolby Atmos, DTS:X a Auro 3D. Brzy (podzim 2015) příjdou na trh procesory značek Onkyo a Marantz, které budou cenově dostupné a zvládnou všechny tři formáty. Nenechte se tedy odratit slabým počtem vydaných titulů, 3D zvuk má budoucnost. Pokud mu HBO dalo šanci, ostatní společnosti budou následovat.

collect_BRs.jpg