V polovině října 2014 přichází tradiční japonská značka Marantz nejen s novým výrobkem ale i úplně novým přístrojem v kategoriích produktů. Sluchátkový zesilovačD/A převodník jako samostatný komponent v nabídce přístrojů této společnosti doposud chyběl. Další přidanou hodnotou je určitě design.

XL hddac1 n b 34

Tento mimořádně kvalitní sluchátkům určený zesilovač nabízí dokonalý projev mimo jiné i z důvodu využití technologie proudové zpětné vazby Marantz používané v referenční řadě 11. Poslech pomocí sluchátek vždy dodá reprodukci nádech intimity a dynamiky. Ovšem nyní, s využitím HD-DAC1 dosáhne podle výrobce doslova stratosférických výšek. Není žádným překvapením, že nový a převratný produkt přináší nové designové pojetí. Ani nyní však nemizí typické znaky Marantz.

333366

Podle vyjádření konstruktérů Marantz je HD-DAC1 natolik výkonný, že je schopný živit i audiofilská sluchátka s 600 Ohm s mimořádnou lehkostí a to především díky tří-stupňovému ovládání zisku, HDAM modulům, audiofilskému DAC(CS4398) a prémiové kvalitě jak pevných tak i regulovatelných RCA výstupů Ovšem nejen sluchátka jsou jeho denním chlebem. Připojit jej můžete jako předzesilovač a DAC převodník i ke své hifi aparatuře nebo páru aktivních monitorů. Disponuje také spoustou možností připojení. Optický a koaxiální digitální vstup, stejně jako USB-B vám umožní streamovat hudbu do hifi systému přímo ze svého PC nebo MAC. Zařízení spol. Apple lze připojit přes přední USB a pro dokonalou konektivitu pak nabízí ještě analogový vstup. USB-B pracuje v asynchronním režimu a podporuje tak nejen 192 kHz / 24bit, ale i DSD 2.8MHz a 5.6MHz kvůli lepšímu výkonu a co nejkratší cestě k excelentní kvalitě.

699989

Kvůli maximálnímu zajištění v případě připojení k PC konstruktéři Marantz vyvinuli rozšířenou isolaci kolem USB-B vstupu, která veškeré vysokofrekvenční ruchy generované počítačem odstíní. Dokonce přístroj doplnili i o duální hodiny pro eliminaci Jitteru. Jak výrobce uvádí je poslech přes HD-DAC 1 zážitkem pro každé uši a v nemenší míře i pro oči. Klasický kruhový displej, typický pro značku Marantz, zobrazuje údaje o hlasitosti, zvoleném vstupu a také např. rozlišení přehrávaného signálu. Masivní hliníkový panel, který jej hostí, tvoří součást zdvojeného šasi a to vše doplněno o dřevěné retro bočnice.
Prostě krásné řemeslo.