Tidal offline? Má to háček

  Jak je na tom nejpopulárnější HQ streamovací služba s ukládáním a následným přehráváním hudby bez internetového připojení? Vše co jste potřebovali vědět o této problematice uvnitř článku.

  Tidal před více než rokem přidal velmi očekávanou funkci - tlačítko DOWNLOAD. Je tedy možné přehrávat obsah bez nutnosti insternetového připojení. To se může hodit pro uživatele na cestách, pro ty, kteří nepoužívají data nebo je v aktuální situaci použít nemohou (např. v letadle). Spousta klientů služby Tidal si v ten moment začalo říkat, zda není hypoteticky možné stáhnout celou hudební knihovnu, kterou kdy budou v životě poslouchat a zastavit premium platbu v nastavení účtu. Jak to tedy je?

Obsah

  Teoreticky lze opravdu stáhnout veškerý obsah Tidalu na offline úložiště. Bohužel, nečekejte, že se bude jednat o volně kopírovatelné soubory .flac. Hudbu lze přehrávat pouze přes aplikaci / účet Tidal (popřípadě přes další streamovací aplikace, které účet Tidalu využívají - BluOS, Lumin atd). Veškerý hudební obsah je šifrovaný a Tidal si dal logicky velmi záležet na tom, aby to nešlo obejít. Velkou výhodou je rychlost. Offline skladba z alba či playlistu se po rozkliknutí začne přehrávat okamžitě. Offline obsah je přece jen rychleji spustitelný než obsah ze vzdáleného serveru přes LAN či Wi-Fi připojení. Řádově se bavíme o rozdílu 0,5s až 5s (dle rychlosti internetu).


bwhighest

* Tidal poskytuje v kombinaci s kvalitním streamerem či převodníkem maximální stupeň kvality i pro ty nejnáročnejší sestavy. Na fotce referenční sestava v referenční místnosti v Praze, kde osobně prezentujeme těm nejnáročnějším klientům.


Offline jen na 29 dní

  Říkáte si, že offline přehrávání stažené hudby vám stačí přehrávat přes oficiální aplikaci? Zde narazíte na omezení - po 29 dnech offline používání, po vás aplikace bude vyžadovat online přihlášení (uživatele po 29 dnech již nepustí k přehrávání) dokud se nepřihlásí k síti a během pár vteřin si jen ověří, zda jste si náhodou Premium účet nezrušili. Pokud zrušili, stažený obsah nebude možné přehrát dokud Premium neobnovíte. V případě, že nezrušili, máte dalších 29 dní na offline streaming. Tento "deadline" je podle mě více než přijatelný. Přece jen, kdo v dnešní době vydrží bez internetu více než 29 dní? :)  


Jaký streamer vybrat?

  Problematikou streamingu se aktivně zabýváme od roku 2013 a během té doby jsme ve studiu vystřídali a otestovali streamery více než 10 značek všech cenovch kategorií. S čistým svědomím můžeme říci, že neznáme lepší značky hudebních streamerů než Lumin a BluesoundBluesound je v kategorii HiFi a v případě nejprodávanějšího modelu Node 2i se dostáváme na cenu 14 000,- Kč. Do vyšších i high-endových sestav vybírejte modely značky Lumin - neuděláte chybu. Modely této značky se pohybují v cenách od 53 000 do 330 000,- Kč. Podpora Tidal je zde samozřejmostí.


I takto může vypadat hudební knihovna Tidalu přes streamer Lumin

17 image25 image26 image


   Zajímáte se o streaming? Chcete ho mít součástí Vaší HiFi či High-End sestavy? Nebo jen chcete vidět největší studio na Moravě s šesti poslechovkami včetně domácího kina Dolby Atmos 7.2.6? Objednejte se zdarma na prezentaci v otrokovickém studiu na tel. 603 581 305, popř. na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Ing. Procházka Petr, PPHiFi


 

 cabmain11A

5 nejlepších repro podle nás

bwnews877

Nové B&W 606 a 603 v PPHiFi

VINYLSDDD

TYP NA DÁREK? VINYL!

clMC12

Návštěva sídla McIntosh v USA

newR22

Nová řada R od KEF v PPHiFi

 6kaAA

Šestá poslechovka v PPHiFi!


wallfb