Zesilovače Rotel ve studiu! To nejlepší pro řadu 700 od B&W.

  Nejvyšší model Bowers & Wilkins z řady 700 spolu s nejnižším dělencem od Rotelu. Naše poznatky jsou jasné již z nadpisu, více detajlů najdete   uvnitř článku.

rotelxy 

  V našich článcích doporučených sestav jsme již dříve zmiňovali tandem ROTEL & B&W. Při loňské návštěvě britského výrobce Bowers Wilkins se nedalo při prezentacích nové řady 700 S2 tohoto spojení nevšimnout. Čekali jsme, jaký zvukový výsledek nás bude čekat v domácích podmínkách a očekávání bylo veliké, protože v Anglii to hrálo mimořádně dobře.

   Ve studiu v Otrokovicích jsme po zahoření reproduktorů poslouchali nejvyšší model nové řady B&W 702 S2 a naopak nejnižší model nového děleného zesilovače Rotel RB1552MKII (koncový stupeň) + Rotel RC 1572 (předzesilovač). Zajímavý na této konfiguraci je fakt, že reprosoustavy jsou přibližně 2x dražší, než zesilovač (tento poměr ceny reproduktorů a zesilovačů doporučujeme většinou spíše naopak). Stává se nám, že toto pravidlo někdy neplatí doslova,a to je právě i tento případ.


rotel4xs


   Mít větší investici v zesilovači, než v reproduktorech je zkrátka nepsané pravidlo, které perfektně funguje. Například u AV Receiverů, kdy hodnota jednoho zesilovače ze všech instalovaných v přístroji lze snadno spočítat, když nejen dělíme cenu přístroje počtem zesilovačů, ale odečteme i cenu procesoru a výbavy včetně konektivity. Většinou vychází cena jednoho zesilovače 1000 až 2 000 Kč a otázka, jaké reproduktory k takovému zesilovači připojit (hlavně do stereo reprodukce) je složitá. V případě koncového zesilovače Rotel RB 1552 MKII je to investice 26 000 Kč do dvou kanálů, což je 13 000 Kč pro jeden kanál. Je zřejmé, že taková investice do zesilovače nám již výběr reproduktorů usnadňuje. Přesto ale bylo očekávání výsledného zvuku s mnohem dražšími reproduktory pro nás spíše skeptické. O to větším překvapením byl potom výsledek.

   To, že nová řada B&W 700 S2 je opravdu mimořádně povedená a hraje spíše v kategorii nové řady 800, než starší řady CM už bylo napsáno hodně. To je i odpověď na otázku, kterou často slýcháme, zda 700 S2 hrají lépe, než CM. Je to nesrovnatelně vyšší úroveň úplně jiného reproduktoru. Co je ale zásadní jak u nových 800, tak i nových 700 S2 je mnohem snadnější výběr zesilovačů do konfigurací s těmito reproduktory. A dotýká se to i poměru cena/výkon. Pokud u dřívějších modelů k dosažení dobrého zvukového obrazu bylo nutné sáhnout hluboko do kapsy, nové modely B&W už tak náročné na zesilovače nejsou. To jsme si potvrdili i při poslechu sestavy s děleným zesilovačem Rotel. Zvukový výsledek je velmi povedený. S AV Receiverem jakékoli značky kolem 20 000 Kč se ale k takovému výsledku zdaleka nedopracujete. Tam bych spíše doporučil menší reproduktory řady 700 S2 v kombinaci se subwooferem.


rotel7xs


  A jako vždy - pokud máte zájem, můžete si u nás domluvit poslech nejen desítek stereo sestav ale i High-Endového domácího kina s 15ti reproduktory v konfiguraci pro Dolby Atmos. Vaše PPHiFi studio.


 Pro nejaktuálnější novinky nás nezapomeňte sledovat na Facebooku!

odkaz na eshop


Podobné články:

dynairdDynaudio Emit 20 luminK2 Jak přehrát .flac jako SACD?

facebookbutton

Novinky na Facebooku

bwirdNaše instalace v listopadu kino98 Naše domácí kino ve studiu newyork87 Exkurze McIntosh v NY