Recenze DALI Epicon 6

Reprosoustavy DALI Epicon 6 jsou 3-pásmové sloupové reprosoustavy určené pro velmi náročné posluchače. Mimořádně kvalitní a tuhou ozvučnici tvoří šest vrstev tvarované MDF a čelo je vyrobeno z 33 mm kompozitu. Osazené reproduktory představují firemní technologii a spesialita výškové sekce tvořena Hybrid Tweeter Module je výrazným nejen designovým prvkem. Použití dvou výškových měničů zdokonaluje přenos vyšších frekvencí tím, že je rozděluje pro kalotový měnič do 15kHz a pro páskový od 15 do 30kHz. Přednosti obou technologií pro dané frekvence jsou nesporné a široká směrovost a čistota páskového měniče který přenáší ty nejvyšší kmitočty usnadňuje práci kalotě která suveréně a bez velkého zatížení předává velmi neutrální a hedvábný obraz nižší výškové frekvence.

DALI EPICON6

 Práci na druhé straně frekvenčního spektra mají rozděleny také dva měniče o průměru 165 mm kdy spodní reproduktor hraje jen signály pod 750 Hz. Po vybalení z kartonu je potřeba reproduktory rozehrát, což je nutností vždy, bez ohledu na značku. Závěsy měničů se potřebují uvolnit a zvyknout si na práci. Určitě pomáhají různé zahořovací disky a velmi účinné je postavit skříně proti sobě ve vzdálenosti ca.10 cm, zapojit je v protifázi a hrát. Někteří výrobci to mají přímo v manuálu a doporučují až 100 hodin takového procesu. Měniče si tak navzájem pomáhají v uvolňování akustického tlaku při prvních hodinách provozu.

 Ta pravá odměna v podobě neutrality, vyváženosti a transparentnosti se po správném zahoření dostavila i v našem studiu. Je pravdou, že i Epicon 6 si své partnery v podobě zesilovačů a o nic méně důležitých reproduktorových kabelů vybírají a vytvořit skvělou konfiguraci není samozřejmost. Na tu ale audiofil, pro kterého jsou Epicon 6 splněním svého snu nespoléhá. Vytvoření sestavy v referenční kategorii je vždy výzvou pro Otrokovické studio a myslí se opravdu na vše. Pravdivost reprodukce vlajkové řady DALI se dá srovnávat se studiovými monitory ale v kombinaci zvukového obrazu, který vyžaduje i vyspělý posluchač.

 Nákupem reproduktorů DALI Epicon 6 získáme skvělého partnera pro sprostředkování hudebních zážitků ze špičkových nahrávek v té nejlepší kvalitě. Suverénní basy nám dodají dostatek dynamiky pro poslech rockového hudby nebo symfonického tělesa a přidaná hodnota je jemnost a prokreslení výšek. Zvukový výraz koresponduje i se samotným provedením sloupových solitérů, které svojí decentností a elegancí pomohou k vytvoření krásného poslechového místa.
 V pphifi trvale prezentujeme tyto skvělé reprosoustavy s různými zesilovači na několika poslechových místech a známe a stále hledáme vhodné konfigurace. Dali Epicon 6 snesou srovnání i s mnohem dražším HighEndem a jsou tak nákupem s výborným poměrem cena / výkon. Mimořádný produkt pphifi.

 EPICON6 EPICON 6 3