Ocenění pro Luxman z Floridy

 Luxman   vyhrál na Floridě ocenění "nejlepší hrající systém v USA". S jakými reproduktory?


Florida Audio Expo 2020

 Výstava probíhala 7. - 9. února ve floridské Tampě a prezentovaly se zde ty nejlepší high-end z načky z nejlepších. Luxman zvítězil spolu s reproduktory Magico M6 (v ceně okolo 4 000 000,- Kč) v kategorii "Nejlépe hrající sestava". Použil jeho vlajkovou loď - dělenou sestavu Luxman C-900u se dvěma monobloky Luxman M-900u


Koho Luxman pokořil?

 Luxman tak pokořil exotické značky jako MBL či dokonce nejdražší sestavu na výstavě tvořící Von Schweikert Audio s VAC zesilovači. Konkrétně se jednalo o 400 kg reproduktory Von Schweikert Audio Ultra 11 v ceně 7 000 000,- Kč za pár v kombinaci se dvěma V-12XS subwoofery (2 x 250 000,- Kč), v dělené sestavě předzesilovače se čtyřmi výkonovými zesilovači VAC (4 x 450 Watt; 4 x 127kg!) v ceně 6 500 000,- Kč a zdrojovými komponenty v cenách okolo 500 000,- Kč.


super vsa1

 * tato monstra se čtyřmi zesilovači po 127kg nebyla pro sestavu Luxman & Magico žádný problém!


Nejdražší neznamená nejlepší

Nejdražší neznamená nejlepší. Minimálně toto heslo si mohli odnést posluchači výstavy. S ohledem na konkurenci, která se snažila zaujmout produkty v astronomických částkách, totiž Luxman zvítězil i s několikanásobně levnější dělenou sestavou (!!) - cena za Luxman C-900u a dva  Luxman M-900u činí pouze 1,1mil Kč. O nejméně 5krát levnějších zdrojových komponentech ani nemluvě.


super magico1

 * výherce nejlépe hrající stereo sestavy- Luxman & Magico


Verdikt Soundstageglobal (Jeff Fritz) 

originální citace v angličtině: "This was an easy choice. This system had far and away the most natural, realistic sound of the three. I could have listened all day and been happy."

překlad citace do češtiny: "Jednoduchá volba, tento systém měl zdaleka nejpřirozenější a nejvíce realistický zvuk ze všech tří. Mohl jsem poslouchat celý den a být šťastný.“


Verdikt našeho studia

 Luxman je podle nás ve světě High-Endu "superlevnou značkou", která hraje "superdraze". Únorový úspěch v Tampě je toho důkazem. Navíc, tento (pro konkurenci nebezpečný) Japonec nemá problém hrát i s reproduktory nejvyšších cenových tříd! Ostatně, příjďte jeho kvality posoudit k nám, do největšího HiFi studia na Moravě (objednat prezentaci můžete na tel. 603 581 305).

Ing. Petr Procházka, spolumajitel PPHiFi Studia


super magico2

 

* Vzhledem k obrovské ceně cívkového magnetofonu jsou v ČR rozšířeny pouze repasy starých kousků, i tak, zatím jen pro ty nejskalnější příznivce HiFi/High-Endu. Nicméně, v USA (i na CESu ve Vegas) prezentuje každý druhý HiFi prodejce svou sestavu s tímto zdrojovým komponentem. Podává totiž ještě lepší dynamicko-analogový zvuk než gramofon. Luxman, který chtěl předvést to nejlepší, samozřejmě "cívkáč" nevynechal :)


ODKAZ NA ZDROJ: soundstage