Sonus faber Sonetto u nás!

Na pár dní se u nás ohřála řada Sonetto italských Sonus faber. Jaké jsou? 

 

V září jsme měli v Praze tu čest poslechnout si jako první "civilisté" výběr modelů reproduktorů řady Sonus Faber Olympica NOVA a Sonetto v celosvětové předpremiéře. Až teprve pár hodin na to se v Rocky Mountains konala oficiální premiéra. V Itálii vymyšlené a vyrobené reproduktory ve střední kategorii produktového portfolia už při vybalování nezapřou precizně vymyšlenou koncepci "natural materials = natural sound" (přírodní materiál = přírodní zvuk).

Ve znamení přírody

Přírodní materiály dřevo, kůže a kov jsou dokonale sladěny do výsledného solitéru, a to v případě sloupových i regálových reproduktorů. Tvar loutny zpracován jako mistrovský hudební nástroj je decentní ozdobou každého interiéru. V řadě Sonetto můžeme vidět a hlavně slyšet použité postupy z vyšších modelů značky a zvukově především hrají ve své cenové relaci mimořádně.
Dynamická rovnováha všech reproduktorů Sonus Faber Sonetto je pozoruhodná. Zdá se, že žádný z frekvenčních rozsahů nemá přednost před ostatními a každý z měničů má zjevně stejné dynamické schopnosti.
Výšky a středy nemají žádnou tvrdost ani při velkém objemu v nahrávce a hlasitosti. Výšky jsou hedvábné a pečlivě umístěné. Výsledkem je, že hudební scéna je vždy uvěřitelná. Platí to pro všechny tři modely, které jsme poslouchali - regálovky Sonetto 2, a sloupy Sonetto 5 a Sonetto 8.


72535811 950581655303782 4243018777496649728 o


Zvolená sestava

Poslouchali jsme v naší poslechové místnosti č.1 (20m2). Všechny tři modely jsme poslouchali v konfiguraci se zesilovačem Luxman L550 AX Mark II, Sonetto 8 na chvíli i s vlajkovým integrovaným zesilovačem Luxman L 509XZdrojem signálu byl TIDAL přes streamer Bluesound Node 2iJako reproduktorové kabely byly použity Chord EPIC 2x 2,5m. Vynikající linearita řady Sonetto umožňuje bezproblémové spárování s množstvím různých zesilovačů, a nám se potvrdilo, že 2 x 40W v třídě „A“ do impedance 4 Ohmy je skvělou konfigurací.


Už dávno neplatí, že Sonus Faber jenom dobře vypadá. Jeho zvukové vlastnosti v této cenově dostupné řadě přesvědčily nejenom nás, ale i ty, kteří s námi během dvoutýdenní prezentace poslouchali.
Sonus zkrátka umí, s řadou Sonetto svěle zapadá do vyšší střední třídy a nabízí oslňující design, který nikde jinde nenajdete. Do vyšší kategorie můžeme tyto reproduktory řadit i pro skvělé vykreslení předo-zadního prostoru, který v případě dobře vytvořeného dynamického rozsahu nahrávky doslova obklopí posluchače prostorem. Co více si přát?


V listopadu a prosinci budeme ve studiu v Otrokovicích poslouchat Olympica Nova. 25.11. – 15.12. jste tedy srdečně zváni k poslechu. Prosíme objednávat předem na konkrétní termín.