Fischer & Fischer SN70 opět u nás

Němečtí Fischer & Fischer vyrábí jako jediní na světě high-endové reprosoustavy z břidlice, materiálu, který odpočíval v zemi posledních 500 000 000 let. 

67248800 885916141770334 398235281855086592 n

Výhodou břidlice je její vrstevnatá struktura a vysoká hustota (a tedy i hmotnost), efektivně zabraňující jakýmkoliv rezonancím kabinetu. Ruční malosériová výroba pak umožňuje tmavý "kamenitý" povrch upravit také v libovolném odstínu dle vzorníku RAL. Velmi transparentní a pevný přednes vám ukáže i drobné detaily, které by jinak mohly zaniknout třeba právě ve zkreslujících rezonancích ozvučnice. Tato jedinečnost výrobního procesu a použitého materiálu ozvučnic nás přiměla k tomu, abychom se seznámili zatím s nejmenším modelem značky, SN70. Malé, ale přitom velmi těžké reprosoustavy jsou umístěny na stojanech, jejichž základna je rovněž z břidlice. Tři pískem plněné hliníkové trubky, povrch eloxovaný černý nebo stříbrný. Jelikož skříně absolutně nerezonují, je možné tento břidlicový produkt umísti i do knihovny, nebo na polici a snížit náklady na stojan.

 SN70 jsou koncipovány jako dvoupásmové bassreflexové monitory s dvojicí měničů. Dvojice bytelných bassreflexových nátrubků je vyvedena vpředu dole, spolu s velice rigidní ozvučnicí to zajišťuje možnost postavit je i relativně blízko zadní zdi. O výšky se stará měkká kopulka s průměrem 2,8 cm, zatímco středobasy vyzařuje kónická membrána s dlouhým zdvihem, která je vyrobena ze slitiny s dominancí hliníku se speciální povrchovou úpravou. Průměr této membrány činí 14,5 cm. Za ní je pak ještě jedna, která kopíruje jejich chod a linearizuje chod té první.

 Vzadu na ozvučnici nalezneme jen relativně malou destičku, skrze niž z výhybky druhého řádu vystupují single wire konektory. Jsou to nesmírně masivní terminály, do nichž snadno vetknete holý vodič, lopatky i banánky – konektory se snadno utahují a vůbec se s nimi příjemně pracuje. Fischer & Fischer SN/SL70 dostaly spíše průměrnou citlivost 86 dB / W / 1m. Nominální impedance je stanovena na 4 Ohmy. V toleranci +/- 3 dB by tyto monitory měly zahrát od 45 Hz po 25 000 Hz. Tak jako u všech stránek těchto reprosoustav, i u hodnoty frekvenčního rozsahu je to neefektní, ale v kontextu kategorie rozhodně hodně nadprůměrné.

 V PPHiFi zkoušíme hrát s různými zesilovači, a i v tomto případě je už jasné, že konfiguraci je nutno pečlivě vybrat. O vhodném řešení základní konfigurace s těmito reproduktory budeme samozřejmě případné zájemce o toto zvukové řešení informovat. Neváhejte se objednat na poslech, prezentace u nás jsou zdarma!


 

 pearlCC

Cabasse Pearl ve studiu!

bwnews877

Nové B&W 606 a 603 v PPHiFi

VINYLSDDD

TYP NA DÁREK? VINYL!

ls50oia

Návštěva sídla McIntosh v USA

newR22

Nová řada R od KEF v PPHiFi

 6kaAA

Šestá poslechovka v PPHiFi!


wallfb