Jaký gramofon do 13tis?

  Hledáte čistý analogový zvuk, chcete ozdobit svou sestavu ale rozpočet má své limity? Vybrali jsme dva nejlepší zástupce. Anglická Rega  a stálice české výroby Pro-Ject.


  Již neplatí, že gramofon zažívá velký prodejní "boom". Gramofon se stal běžnou součástí sestavy a jeho popularita vytlačuje i CD přehrávače. V dnešní době navíc platí, že i low-end "phono" dokáže překvapit kvalitou. Jaký gramofon do 13 000,- Kč bychom si vybrali? Nižší cenová třída a perfektní design v poměru výkon/cena? A navíc bez cedulky "made in China"? Jde to!


Rega Planar 2

  Rega na první pohled zaujme čistým designem, vyrábí se v černé, bílé a červené variantě. Skleněný talíř, zaměření na detajl a výroba v Británii patří gramofonům ve výrazně vyšších cenových kategorií. Rega Planar 2 je vyjímkou. Pevná základna je vyrobena z akrylátu s laminací ve vysokém lesku. Její hliníkové rameno RB 220 vlastní konstrukce je pevné, velmi lehké a je uloženo na patentovaných kuličkových ložiskách s ultra nízkým třením a téměř nulovou vůlí.

  Gramofon má automatické nastavení anti-skatingu a kromě snadného vyvážení ramene tak není nutno nic složitě nastavovat. Celoskleněný přesný talíř Optiwhite s tloušťkou 10 mm je usazen na patentovaném přesném kuličkovém ložisku z mosazi o průměru 11 mm.

  Talíř je poháněný řemínkem pomocí 24V asynchronního motoru s hliníkovou kladkou (33/45 otáček), přesným řízením, velmi nízkou hladinou hluku a stabilními otáčkami. Základna je vybavena vylepšenými nožičkami pro zvýšenou stabilitu a snížení přenosu vibrací z okolí. Jedinou jeho nevýhodou je manuální přepínání otáček pod talířem. V ceně je průhledný kryt i přenoska.Cena 12 990,- Kč.


48385995 758632751165341 6884553565822517248 o


Pro-Ject Essential III Digital

  Gramofony podle nás začínají dobře hrát od 10tis. Vše pod tuto cenovku již výrazně ztrácí na kvalitě. Do 10tis Kč není co řešit - nemůžete koupit nic lepšího než Pro-Ject ESSENTIAL III DIGITAL s přenoskou v ceně. Jedná se o třetí generaci úspěšného modelu této rakouské značky. Výhodou je nejen analogový ale i digitální výstup (optika), takže ho lze připojit k zařízením, která jsou těmito vstupy vybavena, jako např. soundbary, zesilovače atd. Gramofon je osazen robustním MDF talířem, poháněn je tichým synchronním motorem za pomoci silikonového řemínku. Pouzdro ložiska talíře je bronzové s teflonovou vložkou, což zajišťuje minimální tření. Základna přístroje je vyrobena z odlehčené, avšak velmi pevné dřevotřísky. Gramofon je osazen 8,6“ ramenem, vyrobeným z jediného kusu lehkého hliníku se safírovými ložisky. Cena 9 990,- Kč.


Essential III Lifestyle


  Podívejte se na naši kompletní nabídku gramofonů! Přes 140 modelů od 14 značek. Chcete poradit s výběrem? Nebo nás rovnou návštívit? S celkovým počtem ŠESTI poslechovek jsme jedno z největších HiFi studií v ČR. Poprosíme jen o telefonickou rezervaci prezentace předem na tel. 603 581 305.


 

 imageewwcfff

Akční cena na KEF R700 a 300!

bwnews877

Nové B&W 606 a 603 v PPHiFi

VINYLSDDD

TYP NA DÁREK? VINYL!

2018completedCd

Rok 2018 v PPHiFi

newR22

Nová řada R od KEF v PPHiFi

 6kaAA

Šestá poslechovka v PPHiFi!


wallfb