Z instalace KEF R11 - mimo pravidla

  Milí návštěvníci našeho e-shopu a přátelé audia. Hned na začátek prozradím, že nejvyšší reproduktory z nové řady R se ve své ceně přiblížily až nebezpečně k dokonalosti.


Naše první zkušenost s novou řadou R

   Byla pro nás čest v srpnu tohoto roku vidět a slyšet celou novou řadu R jako první na světě v sídle společnosti KEF v Anglii (viz. článek o návštěvě zde). Vaše dojmy v krátkosti - faceliftové zeštíhlení, nová generace U-NIQ a zvukově posun k řadě Reference. Po představení a poslechu zbývalo jen čekat, až R3, R7 a R11 dorazí i k nám do studia na trvalou prezentaci. Stalo se tak v polovině listopadu, kdy se první páry dostávaly pomalu ale jistě na evropský trh. Do dnešního dne jsme R11 slyšeli pouze s High-End zesilovači typu McIntosh, Luxman, Accuphase. R7 máme připojeny k integrovanému zesilovači Arcam SA 20 v geniální třídě G v ceně nad 30tis Kč. Jak je na tom ovšem nová řada R se zesilovači nebo AV receivery s menším výkonem? Platí i zde nepsané pravidlo, že by zesilovač měl být plus mínus ve stejné ceně jako reproduktory?


S levným AV receiverem

 Je dva dny před Štědrým dnem a právě jsme se vrátili z jedné z mnoha vánočních audio/video instalací. Dnešek nám potvrdil, že nová řada R obsahuje nejméně náročné reproduktory na výkon zesilovače, se kterými jsme se za posledních 20 let setkali. V této sestavě hrají velmi slušně i se starším AV receiverem Marantz 5013 v ceně okolo 20tis Kč. Nutno připomenout, že se jedná o nerozehrané nové reproduktory. Po nahraných 100 a více hodinách bude zvuk lepší a lepší. Ve stereu jsme si pomohli  zapojením do Bi-Amp, zdroj hudby posloužil (jako vždy skvěle) streamer Bluesound. Samozřejmě, s McIntosh zesilovačem by byl výslek zase úplně někde jinde. Aby ovšem hrál reproduktor za 130tis. Kč tak dobře s AV receiverem za 20tis Kč, to se nám stalo poprvé v životě za naši 22 let trvající praxi.


f7903ca2 bdff 4892 b3dd 01eaac9415c5 a266476d 28e9 4dfe 97b2 08b45c629f0b 1

 


Náročnost řady R na zesilovač v metaforickém podání

  Vždy jsme tvrdili, že zesilovač je nejdůležitější "článek/tahoun" sestavy.  Dovolím si uvést jeden metaforický příklad: Pokud použijeme motor (zesilovač) z auta na autobus (reproduktor), tak sice pojede, zato ale z posledních sil. Pokud to uděláme naopak, dáme motor (zesilovač) z autobusu do auta (reproduktor), odmění se nám v řízení maximálním výkonem bez jakéhokoli "zadýchání". U všech reproduktorů řady R ovšem musíme toto pravidlo změnit. Reproduktor je v tomto případě stejně důležitý jako zesilovač. R11 podrží i výkonově slabé AV receivery, které by pro ostatní reproduktory byly neadekvátní. Nejnovější dvanáctá generace UNI-Q je zde znát a předvádí se v plné kráse. Doporučujeme se podívat na opravdu povedené video s představením řady R níže.Řada R u PPHiFi v Otrokovicích trvale k prezentaci

  Ruku na srdce, bavíme se o reproduktorech okolo 100tis Kč. Dovolím si napsat další metaforu - ne, v  této cenové kategorii opravdu "nekupujte zajíce v pytli"!  Reproduktory je nutno před koupí slyšet. Pokud máte zájem se na vlastní uši přesvědčit o kvalitách tohoto reproduktoru, který bourá naše dosavadní teoretické fráze, navštivte naše studio! R11, R7 a regálové R3 u nás máme k trvalému poslechu.


Zaujal Vás náš článek? Máte zájem o prezentaci nové řady R nebo o prohlídku vůbec největšího HiFi studia na Moravě? Stačí se zdarma objednat na prezentaci v otrokovickém studiu na tel. 603 581 305, popř. na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Ing. Procházka Petr, PPHiFi


Bonus k článku: mínus 42% na poslední páry staré řady R

   O R300 a R700 jsme již napsali mnoho, ať už na našem facebookovém profilu, popřípadě v našem magazínu. Jednalo se již před slevou pravděpodobně o nejlepší koaxiální reproduktory v poměru výkon/cena. Pro 4 nejrychlejší máme nachystánu exkluzivní cenovou nabídku na poslední páry z našeho skladu. Zároveň se jedná také o poslední páry na českém trhu, proto se dostane jen na ty nejrychlejší.

Pokud se potřebujete poradit o vhodném zesilovači pro tyto akční modely (nebo závazně rezerovat), neváhejte nás kontaktovat (tel. 603 581 305).


kef r300 2048x

KEF R 300 - bílá
Doporučená cena: 37 980,- Kč
Naše akční cena: 27 980,- Kč
Stav: Nový/nerozbalený pár
Záruka: plná záruka 2 roky
Možnost odpočtu DPH: ANO

Koupit zde

diffusori acustici 3 vie hifi kef r500 2262 2048x

KEF R 700 - bílá
Doporučená cena: 79 390,- Kč
Naše akční cena: 45 980,- Kč
Stav: vystavený pár
Záruka: plná záruka 2 roky
Možnost odpočtu DPH: ANO

Koupit zde

170

KEF R 300 - černá
Doporučená cena: 37 980,- Kč
Naše akční cena: 27 980,- Kč
Stav: Nový/nerozbalený pár
Záruka: plná záruka 2 roky
Možnost odpočtu DPH: ANO

Koupit zde

2cc49ff269d7303bf11aa95d803356a4 8

KEF R 700 - černá
Doporučená cena: 79 390,- Kč
Naše akční cena: 45 980,- Kč
Stav: Nový/nerozbalený pár
Záruka: plná záruka 2 roky
Možnost odpočtu DPH: ANO

Koupit zde


r300ppp


Bonus k článku č.2: Uni-Q - nejhodnotnější patent KEF

  Seznam patentů KEF v oblasti vývoje a inovace zvukového inženýrství je nepřekonatelný. Využíváním sofistikovaných počítačových simulátorů, jako jsou například aplikace FEM (metoda konečných prvků), nebo CFD (výpočetní dynamika kapalin a plynů), se inženýři KEF dostali do fáze, kdy tvoří svůj vlastní počítačový software. Jsou také pionýry ve využívání ASP materiálů vyvinutých pro letecké účely, např. neodymových magnetických systémů a nových výrobních procesů, jejichž výsledkem je např. ultrasilný kompozit z hliníku a pryskyřice pro ozvučnici řady Reference. Reproduktor Uni-Q sice zůstává jedním z největších průlomů v konstrukci reprosoustav, zdaleka však není sám – jeho „mandarinkový“ segment vlnovodu zpevňuje a optimalizuje hliníkovou membránu, neodymový pohon zvyšuje výkon výškových reproduktorů, omezená vrstva tlumícího materiálu zabraňuje zkreslení středních a nízkých kmitočtů – tyto a mnoho dalších technologií přispívají k reputaci již mnohokrát oceněných reprosoustav KEF. 

Konstrukce Uni-Q reproduktoru

  Nejmodernější 25mm hliníková membrána výškového reproduktoru je umístěna přesně v ose sofistikovaného 125mm středo-tónového reproduktoru. Vzájemně se pak oba chovají jako jednobodový zdroj, zaplavující poslechový prostor vyrovnaným, přirozeným a bezchybným zvukovým polem bez ohledu na to, kde sedíte. Pro zachycení všech nuancí lidského hlasu, ať již šeptá, mluví, či zpívá, je výsledný efekt kouzelný – jako kdyby příslušná osoba byla s vámi v místnosti. Na základě konstrukce vyvinuté pro KEF Blade a Blade Two je výškový reproduktor tvořen kombinací výkonné pohonné jednotky s unikátní počítačově navrženou hliníkovou membránou natolik pevnou, že pracuje podobně jako píst v celé své pracovní ploše. Jeho odezva je mimořádně plynulá bez náznaku rezonance nebo interference, a citlivost je v kritickém pásmu 2 kHz mnohem vyšší, než je běžné u konvenčních výškových měničů.


uni12Bx


  Pozoruhodný „mandarinkový“ vlnovod prezentuje horní registry rovnoměrně napříč středo-tónovou membránou a jejím závěsem Z-flex surround a dále pak celou ozvučnicí – vše dohromady vytváří jednoduchou kontinuální plochu bez rušivých prvků. Stejně tak i nový středo-tónový měnič má příkladnou dynamiku díky membráně ze superčisté hliníkové slitiny, navržené pro maximální pevnost, aby měla co nejrychlejší a čistou odezvu. Je upevněna do šasi z hliníkové litiny, která zabraňuje rezonancím pohonné jednotky. Společně tyto dva pozoruhodné reproduktory pracují v dokonalé zvukové harmonii s takřka ideální disperzní charakteristikou bez prázdných míst mimo jejich osu a s perfektně hladkým vlnovodem tak, aby se zabránilo vzniku rušivých difrakcí.

   UNI-Q je zlom a obrovská patentová výhoda KEF. Samozřejmě, ranné verze trpěly velkými nedostatky, najde se konkurence, která koaxiální reproduktor odsuzuje a ráda na tyto chyby upozorňuje. Zapomíná ovšem dodat, že jejich kritika se týká právě těchto ranných verzí. Aktuálně vyráběné koaxiální reproduktory nemají téměř nic, co bychom jako třetí strana mohli vytknout. Napadá nás přirovnání - i automatická převodovka v automobilech čelila poruchám a nespolehlivosti v 70. letech. Dnes se na ni ovšem díváme úplně jinak. V reproduktorech značky KEF je používán koaxiální UNI-Q reproduktor 11. generace. A u nové řady R (představena v létě 2018) je použita nová DVANÁCTÁ generace.


 imageewwcfff

Akční cena na KEF R700 a 300!

bwnews877

Nové B&W 606 a 603 v PPHiFi

VINYLSDDD

TYP NA DÁREK? VINYL!

VINYLSDDD

VINYL pod stromečkem

newR22

Nová řada R od KEF v PPHiFi

 6kaAA

Šestá poslechovka v PPHiFi!


wallfb