Návod na Jailbreak IOS 11.2 - 11.3.1

    Jako první v ČR přinášíme tutorial, podle kterého si do Vašeho mobilního zařízení nebo tabletu můžete nainstalovat Jailbreak - možnost instalovat vylepšení a aplikace z obchodu třetích stran. Zároveň poradíme, jak obejít velmi časté chyby během instalace. Hlavně resetování u kroku 1/3. Ta se u mnoha uživatelů povedla třeba až na dvacátý pokus nebo vůbec. Jailbreak provádíte na vlastní odpovědnost, nicméně, pokud postupujete přesně podle návodu, nemělo by se nic stát. Vždy jde navíc mobil uvést do původního nastavení. Ještě upřesním, že Jailbreak funguje pouze na Firmware ve verzi 11.2 - 11.3.1. Novější není podporován.

appleeat

  Mnoho uživatelů Jailbreak neřeší, většina z nich si myslí, že v dnešní době již není potřeba. Osobně si to nemyslím. Kdo by nechtěl nějaké úpravy (tweaky), které mohou výrazně pomoci v ovládání nebo usnadnění některých funkcí na IOS? Schválně se podívejte na video níže - nelíbila by se Vám tato velmi užitečná funkce na klávesnici (která mimochodem měla být obsažena v oficiálních IOS již před 5 lety)? S Jailbreakem to není problém.  Tato úprava je jednou z mnoha tweaků, kterými lze iPhone upravit přesně na míru uživatele. Můžete měnit barvu, fonty, zamykací obrazovku, zkrátka si iPhone nebo iPad přizpůsobit po technické, funkční i designové stránce podle sebe. Jako poslední uvedu populární jailbreakový tweak nazvaný iCaughtU. Co umí? Představte si situaci, že Vám někdo telefon ukradne. První co zloděj udělá je, že se ho bude snažit vypnout nebo zkusí uhodnout heslo. Při každém pokusu o vypnutí nebo při zadání špatného hesla aplikace nešťastného zloděje tajně vyfotí přední kamerou a fotku pošle spolu s GPS polohou na Vámi zvolený e-mail nebo druhý telefon. Mobil zloděj nebude moci nikdy vypnout (je potřeba znát heslo), a tak můžete svůj telefon trvale sledovat přes aplikaci "Najít iPhone". Tato oficální aplikace od Applu je v základu výborným nápadem, je ale k ničemu pokud zloděj mobil vypne nebo nastaví režim letadlo, což může i bez znalosti hesla. A jak na samotný Jailbreak?


1) Nejdříve je potřeba dočasně vypnout zámek iPhonu (u iPhonu X i Face ID). Vypnout musíte i službu na iCloudu "Najít iPhone". Také vypněte Siri (lze to udělat v nastavení hned prvním řádku s Vaším jménem).

2) Podívejte se do Nastavení/Obecné/ Úložiště: iPhone a zde smažte Firmware IOS 11.4, který se zde pravděpodobně automaticky sám stáhl.


3) NEOFICIÁLNÍ POSTUP - JAILBREAK BEZ PC - POUŽÍT V PŘÍPADĚ NEÚSPĚCHŮ U OFIC. METODY (CHYBY 1/3, VÍCE NEŽ 20 POKUSŮ APOD.)!

   Tento postup doporučuji pokud Vám nefunguje (jako mě) oficiální metoda (přes Impactor v PC a následně neúspěšné pokusy samotného Jailbreaku přes ikonu ELECTRA). Velkou výhodou je, že touto metodou získáte Jailbreak pro vývojáře na jeden rok i bez nutnosti mít vývojářský účet od Applu. Navíc jde o jednoduchý postup.
a) Otevřete si v mobilním telefonu přes Safari tuto stránku https://ignition.fun
b)
Zvolte Electra MP (Recommended) (v době psaní článku ve verzi 1.0.2)
c) dejte instalovat a vyčkejte zhruba 1 minutu
d) nově nainstalovanou ikonu ELECTRA zatím neotevírejte
e) Přejděte do Nastavení/Obecné/Profily.
f) Zde najdete nový profil. Je třeba na něj kliknout a dát důvěřovat.
g) Nyní klepněte na ikonu ELECTRA a na tlačítko JAILBREAK. Narozdíl od oficiální verze by tato měla jít nainstalovat maximálně na třetí pokus.  Po případných restartech zkoušejte znovu do té doby, než se na ploše ploše telefonu neobjeví nová ikona - obchod třetích stran - Cydia. V případě problémů zkuste vypnout/zapnout režim letadlo. Nutno podotknout, že neexistuje zatím postup, který Vám zaručí 100% úspěšnost procesu hned na poprvé. To je vše, pokud se povede, budete mít další obchod - aplikaci Cydia s možností instalace stovek softwarových vylepšení.


4) NEPOVINNÝ KROK - ZAMEZENÍ UPDATU FW
  Je možné také nainstalovat profil, který zakáže nainstalovat nový Firmware IOS (nepovinný ale doporučený krok). Pokud totiž někdy v budoucnu nainstalujete omylem novější verzi 11.4, na starší se vrátit již nelze! Jailbreak je ostatně hlavní důvod proč Apple zakazuje downgrade na starší (a někdy softwarově mnohem vyladěnější) operační systém.
a) V App store nainstalovat aplikaci MEGA APP
b) V Safari přejít na tento odkaz - otevřete ho v nainstlaované aplikaci MEGA APP. Poté hned klepnout na OTEVŘÍT.  V pravém horním rohu klepnout na tlačítko sdílení a uložit na iCloud Drive (například někde do úložiště telefonu).
c) Otevřít aplikaci SOUBORY (Applem předinstalovaná aplikace), zde najděte uložený soubor a otevřete ho. Dvakrát zmáčkněte "Install" a na konci "restart".
d) Profil je v Nastavení/Obecné/Profily


5) OFICIÁLNÍ POSTUP - JAILBREAK ZA POMOCI PC - PŘEDINSTALACE
a) Nový Jailbreak lze stáhnout do PC na oficiálním webu Electra. Poté přes aplikaci Impactor 0.9.4.4 můžete spustit předinstalaci Jailbreaku do mobilního telefonu či tabletu. Pokud nemáte Developer účet, stáhněte vfs exploit verzi.
b)
Zapojte mobil přes USB kabel k PC. Musí být nainstalován iTunes (kvůli ovladačům). 
c) Otevřete aplikaci Impactor (NESMÍ být spuštěna jako správce - jinak proces nefunguje). 
d) IPA soubor, přetáhněte myší do okýnka Impactor.
e) zadejte váš email k platnému iTunes účtu a dejte OK
f) jděte na https://appleid.apple.com přihlašte se a na druhém řádku "Zabezpečení" dejte "Vygenerovat heslo"
g) zadejte libovolný název a výsledné heslo zkopírujte do aplikace Impactor, který heslo aktuálně vyžaduje a potvrďte.
h) Po skončení budete mít v mobilu novou ikonu ELECTRA 

6) OFICIÁLNÍ POSTUP - INSTALACE - SHODNÝ S NEOFICIÁLNÍ METODOU BEZ PC
a) Ikonu zatím neotevírejte a jděte do Nastavení/Obecné/Profily.
b) Zde najdete nový profil. Je třeba na něj kliknout a dát důvěřovat.
c) Dočasně zapněte režim letadlo (tento krok není ověřen - proces Jailbreaku může fungovat bez tohoto režimu).
d) Nyní klepněte na ikonu ELECTRA a pokuste se Jailbreaknout. Cílem je aby se nám objevila na ploše telefonu nová ikona - obchod třetích stran - Cydia.
e) Pokud se Vám mobil neustále restartuje a zůstává na kroku 1/3, zkuste vypnout a znovu zapnout přístroj.
f) Opakujte tento proces dokud Jailbreak nebude řádně dokončen.


 mciA

McIntosh MA 252 ve studiu!

bw2019B

Náš Showroom v Praze (4K)! 

lxnewestBB

Nová vlajková loď Luxman

 agostino18B

FOTO - Výstava Mnichov 2018

 ref1ab

KEF Reference 1 ve studiu!

 6kaAA

Šestá poslechovka v PPHiFi!


wallfb