Luxman Showroom - 4K video

    Uvnitř článku do detajlu popisujeme rekonstrukci naší největší poslechovky a přidáváme i 4K (60FPS) video této jedinečné stereo sestavy v ČR! 

luxmain87

    Velké reprosoustavy jsou jako velký automobil – vyžadují velký prostor. Tuto pravdivou informaci předáváme našim zákazníkům již dlouhá léta. Investice do velkých reproduktorových souprav bez odpovídajícího poslechového prostoru je možná, ale s kompromisem. S přibývajícím výkonem a objemem především basové frekvence je vyžadován adekvátní objem vzduchové kubatury poslechového prostoru, který dokáže akustickou energii pojmout a absorbovat.

 

    Takový poslechový prostor musí mít nejen odpovídající velikost, ale i dobré akustické vlastnosti s difuzními a absorpčními prvky.  Naše nově zrekonstruovaná poslechovka pro Luxman je vybavena akustickými panely Vicoustic, které řeší absorpci i difuzi zvukového spektra tím nejlepším možným způsobem.  Především velká baterie difuzních panelů Vicoustic DC2 umístěná na stropu přidává v naší nové poslechové místnosti na obsahu celkové plochy a vytváří precizní zaostření zvukového pole (podobně jako u zaostření fotografie).  Celkový akustický výsledek pomáhají řešit i na stěnách umístěné Wave-wood panely, které Vicoustic vyrábí již velmi dlouho a nově je ještě vylepšil o stabilizační prvky umístěné po obvodu panelů.


    Skvělým partnerem pro vlajkovou loď Luxman je reprosoustava taiwanského výrobce USHER BE-10 DMD MK3. Firma mimochodem na několik let přerušila výrobu z důvodů požáru továrny. Jsme rádi, že se opět vrací mezi elitu v tomto oboru. Měniče, které jsou vyvíjeny a vyráběny firmou USHER, nenajdete v žádném jiném reproduktoru. Kombinace diamantové kaloty výškového měniče, beryliové kaloty středového měniče a basové kevlarové membrány, nemá u jiných konkurenčních produktů obdobu. Snad právě kombinace těchto tří materiálů membrán tvoří jedinečnost zvukového obrazu, který v žádném jiném produktu nenajdeme.    Usher patří už dlouhá léta do zvukového partnerství se zesilovači Luxman. BE -10 DMD MK3 to opět dokazují. Jako zdroj prezentujeme CD a SACD na přehrávači Luxman D-05Tuto sestavu jsme již prezentovali v minulosti, ale vždy to bylo s kompromisem malého objemu poslechového místa. Na nové pozici, a ve větším akustickém prostředí se zvukový obraz ještě více otevřel do hloubky, akustický tlak je přirozený, nedeformuje hudební zážitek a i vyšší hlasitost má odezvu vzdušného dynamického projevu.


   Úplně nový rozměr má předo-zadní prostor, který se jen obtížně vyskytuje v malé místnosti. Pokud ale není v pořádku samotná nahrávka (dynamicky a mikrodynamicky), nenajdete takový prostor v žádném poslechovém prostředí. Právě celoplošné vykreslení hudební scény, která zobrazuje zvuk v celém poslechovém prostoru pouze dvěma reproduktory je správným výsledkem stereofonního poslechu vrcholových produktů audio řetězce. Uživatelé takové aparatury většinou odmítají více-kanálová řešení domácích kin, která rovněž přináší celoplošné ozvučení ale naprosto jinou formou. I ta může být velmi zajímavá ale je v porovnání správně vykresleného stereo obrazu naprosto odlišná. Celá sestava je v naší akční nabídce, a pokud zvažujete opravdu vrcholový audio řetězec za velmi příznivou cenu, potom si určitě udělejte čas na poslech konfigurace, která v dané ceně nemá konkurenci.

   Jelikož budeme tento poslechový prostor využívat především pro prezentace značky Luxman, nabízíme také možnost zvukového srovnání vrcholového děleného zesilovače s integrovanými zesilovači Luxman L-507uX a L-505uX. Srovnání je zajímavé především s hlediska konfigurace značky Usher a Luxman, kdy i integrovaný zesilovač dokáže velmi dobře s těmito velkými reproduktory spolupracovat. Jsme rádi, že si naší prezentace váží i japonský výrobce Luxman a uvádí nás na Facebooku.


Rezervujte si u nás poslech v otrokovickém PPHiFi studiu:) Zdarma a nezávazně! Mailem či telefonicky (603 581 305). Najdete u nás 6 poslechovek - jsme jedno z největších a nejstarších HiFi studií v ČR - již přes 22 let na trhu. mciA

McIntosh MA 252 ve studiu!

prague main17

Máme kino i v Praze! 

trinXD

TRINOV v PPHiFi!

clMC12

Exkurze McIntosh v New Yorku

 AAAxAAABB

B&W 702 S2 ve studiu!

 6kaAA

Šestá poslechovka v PPHiFi!


wallfb