Nejlepší kino v ČR? (4K video)

   Po náročné rekonstrukci, která trvala necelý měsíc máme nyní plně zprovozněno naše domácí kino s technologiíí nejmodernějšího zvukového formátu Dolby Atmos a DTS:X. Jedná se o jediné domácí kino v ČR s šesti reproduktory na stropě. Dohromady tedy 15 reproduktorů v konfiguraci 7.2.6 (7 reproduktorů horizontálně, 2 subwoofery a 6 vertikálních stropních reproduktorů).

cinemanextBB

   Pro filmové fanoušky se 4K stává pomalu ale jistě ocenitelným rozlišením. Spolu s klesajícími cenami televizí s velkou úhlopříčkou je tedy již dnes jisté, že 4K brzy vytlačí Blu-Ray. To samé platí pro počítačové monitory. Jediný odrazující aspekt od upgradu domácího kina na 3D zvuk a 4K obraz je nedostatek filmů na UHD Blu-Ray discích. Každá filmová novinka samozřejmě vychází ve 4K v kombinaci s Dolby Atmos nebo DTS:X již automaticky, starší filmy (remastery) na tom jsou podstatně hůře. Respektive byly. Aktuálně je ohlašován jeden remaster za druhým - na trhu je již nyní dostupný Matrix, Statečné srdce, Forrest Gump, Patriot, Zachraňte vojína Ryana, Terminátor 2, aj. Jistě jste se již setkali někdy s termínem "něco takového se už nikdy nenatočí". A ruku na srdce, staší filmy jsou v mnoha ohledech mnohem lepší než aktuální hity, kde kvalita scénáře klesá na úkor snahy o co nejlepší efekty za zeleným plátnem. V blízké budoucnosti se jistě dočkáme remasteringu všech starých (dobrých) filmů, jak se to stalo v minulosti již dvakrát - VHS na DVD a DVD na Blu-Ray. Jak je ale vůbec možné, že staré filmy, které svého času byly v kinech či na DVD v rozlišení max. 480p lze remasterovat až do 4K?

   Narozdíl od digitálně natočených snímků byly starší tituly téměř všechny natáčeny na 35mm film. Analog má v tomto velkou výhodu - jednotlivé snímky na pásce mají potenciál až do rozlišení 16K. Klasická stará 35mm kamera tedy zaznamenává oproti digitálním kamerám daleko větší množství dat - v řádech i několika MB na 1 snímek. Součástí remasteru je potom ta nejnáročnější část - odstranění šumu a vad v obraze. 

   Ale zpět k našemu novému kinu. Změnili jsme přední akustické panely značky Vicoustic za jiné modely a barvu stropu na tmavě modrou a černou. Naše konfigurace obsahuje 7 reproduktorů značky KEF včetně stereo páru KEF Reference 5. Dále 2 subwoofery značky GoldenEar a REL. Jako stropní efektové jsme použili opět reproduktory značky KEF - 3 páry určené do podhledů či vestaveb. Jako AV procesor jsme vybrali značku TRINOV (recenze zde) - zatím jediný AV komponent na světě, který uřídí takto velké množství reproduktorů. Konkurenční AV procesory v oblasti domácích kin jsou limitovány "jen" čtyřmi stropními reproduktory. TRINOV zvládne u vyšších modelů klidně i 32 reproduktorů dohromady (na stropě může být tedy i 16 reproduktorů), popřípadě některé reproduktory mohou být ještě zapojeny do bi-ampingu či tri-ampingu. Logicky je to využitelné hlavně pro přední pár pro poslech perfektního sterea i s AV receiverem. Zdrojový komponent nám slouží UHD Blu-Ray přehrávač Panasonic v kombinaci s nejlepším multimediálním centrem na trhu - DUNE (viz. recenze zde).


   Chcete u nás vidět a slyšet  pravděpodobně to nejlepší domácí kino v ČR? Rezervujte si u nás poslech v otrokovickém PPHiFi studiu:) Zdarma a nezávazně! Mailem či telefonicky (603 581 305). A pokud kino nemusíte, najdete u nás ještě dalších 5 poslechovek zaměřených čistě na stereo. mciA

McIntosh MA 252 ve studiu!

prague main17

Máme kino i v Praze! 

trinXD

TRINOV v PPHiFi!

clMC12

Exkurze McIntosh v New Yorku

 AAAxAAABB

B&W 702 S2 ve studiu!

 6kaAA

Šestá poslechovka v PPHiFi!


wallfb