Luxman L-509X - Nová vlajková loď japonské značky

    Japonský Luxman prošel za 90 let své existence impozantním vývojem. Díky roku založení (1925) se řadí mezi vůbec nejstarší značky vyrábějící ty nejluxusnější zesilovače ve třídě High-End. A naše studio patří mezi tradiční a nejstarší oficiální prodejce této značky. Aktuálně uvádí na trh novou vlajkovou loď mezi svými  integrovanými zesilovači, která spojuje výkon a parametry dělených modelů v jediném komponentu. A právě v tomto článku se na tuto exkluzivní novinku podíváme trochu blíže.

luxmananalogs

   Integrovaný zesilovač Luxman L-509X je výraznou novinkou v portfoliu této japonské značky. Jedná se o plně vybavený analogový zesilovač bez digitální konektivity. V této cenové a kvalitativní kategorii nelze zařadit do takové jednotky odpovídající digitální vstupy, aniž by se cena výrazně nezvedla, jelikož opravdu kvalitní digitální jednotka není levná. Osadit tento zesilovač levným D/A převodníkem jenom aby tam byly digitální vstupy, by si výrobce nemohl dovolit. Zahrnutí digitálních modulů také může ovlivnit analogovou koncepci nekompromisních obvodů celého přístroje.


412c2222b09c44d0cd5d0296b73f4854 XL


   Luxman tedy i nadále doporučuje separátní D/A převodníky mimo šasi svých analogových komponentů. Tato skutečnost nekompromisního vývoje v případě analogových zesilovačů Luxman přináší své ovoce v podobě zvukových výsledků, které ostatní výrobci s „komponenty vše v jednom“ nikdy nedosáhnou. Luxman je zkrátka jiný, jedinečný a v případě dobře postaveného audio řetězce jen těžko hledá zvukovou konkurenci. Stavba tohoto integrovaného zesilovače vychází z vlajkových lodí děleného zesilovače řady 900 a 700. Je to sice integrovaný zesilovač, ale ve skutečnosti jej tvoří samostatný předzesilovač a výkonový zesilovač v jediné skříňce v nekompromisním vnitřním uspořádání elektroniky. L-509X je svou robustní stavbou skeletu nesmírně pevný a váží téměř 30kg. Zesilovač má novou verzi ODNF obvodů (verze 4.0) s kratší dobou přeběhu i širším frekvenčním rozsahem. Regulaci hlasitosti řeší 88 kroků systému LECUA 1000.

    Obvody výkonového zesilovače jsou konstrukce třídy A / B, která je schopna dosáhnout 120 W na kanál a ještě působivěji je schopna zdvojnásobit výkon do poloviny impedance. (8Ω / 4Ω)
Co říci o zvuku? Zatím jsme ještě neměli možnost poslechnout si tuto novinku v našem studiu, a tak pouze vyjádření recenzenta magazínu WhatHIFI: "Teplo L-509X a současně i jeho vitalita, tvoří dohromady širokou, hlubokou i dostatečně podrobnou zvukovou scénu s široce otevřenou dynamikou v celém spektru."

Kompletní recenzi si můžete přečíst zde.

odkaz na eshop


luxfronted


Luxman L 509X rear e1513694004735

 


Podobné články:

dynairdDynaudio Emit 20 luminK2 Jak přehrát .flac jako SACD?

facebookbutton

Novinky na Facebooku

bwirdNaše instalace v listopadu kino98 Naše domácí kino ve studiu newyork87 Exkurze McIntosh v NY