Burmester Classic Line 082 ve studiu!

  Více než měsíc jsme hledali vhodný zesilovač pro reproduktory Dynaudio Contour 30. Vyzkoušeli jsme 14 zesilovačů a Contoury nás (nemile) překvapily svou extrémní náročností na vhodnost zesilovače. V první řadě je nutno říct, že výherce našeho testu je pouze pro reproduktory značky DynaudioJako zdroj jsme použili špičkový streamer Lumin, který umí přehrávat DSD (tedy SACD) soubory a převádět .flac do DSD. Na zkoušku jsme připojili i náš nejprodávanější levnější streamer Bluesound a určitě zaslouží také pochvalu.

burmester mainB

  Ještě minulý týden to vypadalo, že "výhercem" se stane integrovaný zesilovač Chord 2800 MK II ale nakonec si s dánskou značkou sedl nejlépe německý Burmester.

  Jen pro zajímavost: S vrcholovými dělenými zesilovači McIntosh (v ceně okolo 1mil Kč) nehrál tak dobře jako s 3krát levnějším Burmesterem či Chordem. Chyběly basy a dynamika, zkrátka, reproduktory okolo 200tis Kč musí umět zahrát lépe. Jen zopakujeme, že tato nevhodnost značky McIntosh (a ostatních v našem testu) platí samozřejmě POUZE PRO REPRODUKTORY Dynaudio, které nás svou extrémní vybíravostí na značku zesilovače opravdu překvapily. Naši zákazníci a čtenáři jistě ví, že ne každý značka reproduktoru hraje s jakoukoli značkou zesilovače. Výkon mnohdy nenapoví vůbec nic, stejně jako cena. Navíc je tato vhodnost "partnerství" dvou základních komponentů zcela neměřitelná. Předozadní prostor, hudební dynamika, subjektivní pocit líbivosti, slitost hudebních nástrojů, to vše jde měřit těžko a i kdyby to šlo, čísla nikomu nic neřeknou. Je třeba si vybrat oblíbenou, kvalitně nahranou skladbu (u nás to bylo Yello - Drive driven a Pink Floyd - Another Brick in the Wall) a prakticky poslechnout, zda zesilovač vybrané značky s danými reproduktory hraje tak, jak by za celkovou cenu hrát měl. Přes to všechno, dlouho jsme ve studiu neměli reproduktory, u kterých by až třináctý a čtrnáctý zesilovač začal dobře hrát. Pro příště bychom uvítali u vyšších modelových řad značky Dynaudio o něco větší universálnost pro výběr značek zesilovačů.


2017studio1q


  Vyzkoušeli jsme tedy čtrnáct zesilovačů značek jako Luxman, McIntosh, Accuphase, tehdejší vlajkovou loď Marantz, Octave, NAD, Chord a Burmester. Vše v cenách od 100tis - 1mil Kč. Po čtrnácti vyzkoušených zesilovačích a měsíci testování můžeme s klidným svědomím sdělit zákazníkovi naše doporučení - Burmester Classic Line 082 v ceně 273tis. Pro více informací nás nezapomeňte sledovat na Facebooku!

2017studio1o


 Podobné články:

dynairdDynaudio Emit 20 luminK2 Jak přehrát .flac jako SACD?

facebookbutton

Novinky na Facebooku

bwirdNaše instalace v listopadu kino98 Naše domácí kino ve studiu newyork87 Exkurze McIntosh v NY