Accuphase E 270 ve studiu

  Na testování k nám dorazil integrovaný zesilovač  japonského výrobce Accuphase. Zatím jsme ho zapojili k reproduktorům jako Dynaudio Contour 20, Contour 30 a KEF Reference 5 a KEF R 700. Jak si s nimi poradil?

accuphaseAB

   S KEF i s Dynaudio mu to velmi dobře. Již dlouho víme, že si dánské reproduktory Dynaudio si s japonskými zesilovači jako je např. Luxman a Denon nerozumí, Accuphase je tedy vyjímka. Britský KEF si s Accuphase sedl také velmi dobře do noty.

   Pro jistotu raděj zopakujeme naši teorii (nejméně stokrát ověřenou v praxi): Je velmi těžké najít značku reproduktorů nebo zesilovače, který hraje vyloženě špatně. Naopak, vybrat správně sestavu tvořící zesilovač se značkou A a reproduktory se značkou B - to dá překvapivě největší práci. Aby toho nebylo málo, vyšší cena někdy neznamená lepší zvuk. Pokud si totiž dvě značky spolu "nesednou", může se stát situace, že špatně vybraná sestava za 1mil Kč bude hrát na úrovni sterea za 30tis Kč. Každá značka reproduktorů je také jinak náročná na zesilovač - u některých doporučujeme aby zesilovač byl dvakrát dražší než reproduktory (nikdy ne naopak!). Je chybou, myslet si, že pro reproduktory za 70tis Kč bude vhodným "partnerem" zesilovač za 20tis Kč. Výsledkem bude jen velká nevyužitá potenciální rezerva reproduktoru. Každá sestava hraje totiž jen tak, jako nejslabší článek řetězce.


accuphase10asmall


  Mnohokrát se setkáváme s tvrzením, že reproduktory A hrály např. na výstavě velmi špatně. Tak to pravděpodobně nebylo - hrála špatně základní sestava ZNAČKA ZESILOVAČE vs ZNAČKA REPRODUKTORŮ. Odsoudit značku reproduktorů jen kvůli tomu, že ji někdo připojil k naprosto nevhodné značce zesilovače určitě není fér. Tato vhodnost značky X ke značce Y nelze měřit žádnou veličinou, technické parametry většinou bývají pouze odrazovým můstkem pro počáteční názor. Rozhodující je samotný poslech.

   Accuphase E 270 zatím hodnotíme vyjímečně universálněji - zatím zahrál s každým reproduktorem, který jsme k němu připojili. Na prodejně máme v plánu vyzkoušet Accuphase ještě s reproduktory Sonus Faber Venere 2.5 a B&W 702 S2. S výsledkem se podělíme. A jako vždy - jste zváni k nám na poslech! Také nás nezapomeňte sledovat na Facebooku - nejaktuálnější novinky a bleskovky jsou právě tam! :) Vaše PPHiFi studio.

  


Podobné články:

dynairdDynaudio Emit 20 luminK2 Jak přehrát .flac jako SACD?

facebookbutton

Novinky na Facebooku

bwirdNaše instalace v listopadu kino98 Naše domácí kino ve studiu newyork87 Exkurze McIntosh v NY