V listopadu u nás! - Sonus Faber Amati Tradition a Guarnery Tradition - nejdražší regálové reproduktory na světě

  Od pondělí (6. 11. 2017) máme na prodejně dva nové páry Sonus faber - naše oblíbené sloupové Amati Tradition a nejdražší regálové reproduktory Guarnery.  Zveme všechny fanoušky americko-italského audia k nám do studia v Otrokovicích! 

 IMG 8317 

  Na KEF Blade v naší hlavní referenční poslechové místnosti nezbyl prostor, proto jsme ho dočasně zařadili do domácího kina namísto KEF Reference 5. Ve středu byla sestava plně zprovozněna - reproduktory jsou zahořelé, a hlavně proběhlo měření akustiky Room Correctorem McIntosh MEN220. Tento unikátní přístroj se snažíme používat u dražších sestav téměř vždy - zásadně opraví výsledný zvuk v místnostech, které to potřebují - holé zdi, sklo, místnosti bez akustických panelů apod. Nejedná se úplně o equalizér - neopravuje zvuk, pouze ho přizpůsobuje chybám a nedostatkům v místnosti. Samozřejmě vylepší zvukový výsledek i v místnostech, které jsou akusticky ošetřeny více než dobře (což si troufáme říct, je i ta naše). Dalším přínosem je, že díky MEN220 může zákazník použít reproduktory určené do velkých poslechových prostor i v menším pokoji. Tam je schopen korektor opravdu kouzlit, přizpůsobit zvuk místnosti a "opravit" ho třeba i ze 70%. Měření provádíme speciálním mikrofonem, který položíme na 11 (i více) pozic v místnosti a komponent si každou pozici naměří pomocí testovacích zvuků. S každou novou naměřenou pozicí MEN vlastně místnost poznává, při jedenáctém měření je jeho znalost místnosti již většinou na 100% a konfigurace lze uložit.


* "průlet" čtyřmi poslechovými mistnostmi našeho studia v Otrokovicích, v prvních minutách Sonus Faber novinky v zapojení s McIntosh zesilovači


   Součástí naší prezentace Sonus faber tedy bude i posouzení přínosu tohoto speciálního komponentu. Tato "equalizace" lze kdykoli během prezentace hudebních ukázek vypnout a zapnout - rozdíl pozná každý. Z hudby pouštíme ty nejkvalitněji nahrané skladby v DSD (streamované SACD) a ve .flac. Na přání lze samozřejmě pustit téměř cokoli přes streamovací službu TidalReproduktory budeme na prodejně prezentovat do konce listopadu, určitě tedy nepromarněte příležitost si je přijít poslechnout! Něco takového ve zlínském kraji jen tak neuslyšíte (neuvidíte). 


1dAXXS3daXxS

 

Podobné články:

denonlitmodNovinky Denon ve studiu luminK2 Jak přehrát .flac jako SACD? duneBENejlepší multimed. centrum
burmmodeNávštěva Burmester v GE kino98 Naše domácí kino ve studiu newyork87 Exkurze McIntosh v NY