[31] Hudební titul měsíce -  květen 2017

    Přidáváme nový článek do naší pravidelné rubriky o zvukově nejlepším hudebním nosiči, který nás tento měsíc nejvíce zaujal. Přejeme spousty pozitivních hudebních zážitků!

feww 

    Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? V této rubrice neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality. Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu. Dynamika je totiž to nejdůležitější na každé nahrávce.

Hudební tituly měsíce : archiv <2014 ;  listopad 2014  prosinec 2014 ;  leden 2015 ;  únor 2015 ;  březen 2015 ; duben 2015 ; květen 2015 ; červen 2015 ; červenec 2015 srpen 2015 ; září 2015 ; říjen 2015 ; listopad 2015 ; prosinec 2015 ; leden 2016 ; únor 2016 ; březen 2016 ; duben 2016 ; květen 2016 ; červen 2016 ; červenec 2016 ; srpen 2016 ; září 2016 ; říjen 2016 ; listopad 2016 ; prosinec 2016 leden 2017 ; únor 2017 ; březen 2017 ; duben 2017 ;


legenda

 

purple frame
Malia, Boris Blank - Convergence (CD)

 

maliacd    Pro mnohé je Malia novým neznámým jménem ale určitě si zaslouží naši pozornost nejen v případě tohoto alba, kde výrazně vybočuje a nenásilnou formou přináší posluchačům osvěžující prvky a úžasnou pohodu. Pokud vám jméno Boris Blank není povědomé, tak připomeneme, že tento pán tvoří polovinu švýcarského dua Yello, které světové úspěchy zažívalo zejména v druhé polovině 80. let. Německá Phono Academy jim nedávno udělila cenu za celoživotní dílo v oblasti přínosu do elektronické populární hudby.

  Černošská zpěvačka Malia a Boris Blank na albu Convergence vytvořili skvělou kombinaci jazzu a soulu se zvukovým rukopisem Yello, který je nezaměnitelný a v tomto případě výrazně obohacen hlasem zpěvačky s velmi tradičními hodnotami lásky k hladkému jazzu. Hedvábně jemné tóny luxusního hlasu a hluboká bohatá zvuková scéna s podpisem Borise Blanka, který jako skladatel a aranžér vytváří dokonalý doprovod ojedinělému vokálnímu stylu, který Malia zvládá s dokonalou jistotou a s nadhledem. Dynamický rozsah CD verze je dostačující pro daný hudební žánr. Pokud požadujete vyšší hodnoty, tak ty lze najít na vinylové verzi, kde je hodnota dynamického rozsahu DR u jednotlivých skladeb o 2 až 3 decibely vyšší. Vše bylo zatím vydáno v roce 2014. 

  Naměřené hodnoty dBFS (mastering)

drmay17 

  Hodnocení dynamického rozsahu CD: 

  starsNEWS3           

 look17buy17

 purple frame

 Ayreon - The Source (LP)

   

ayreonthesourcecd     S novým albem The Source dodává Arjen Lucassen úplně novou pracovní kapitolu projektu Ayreon, jež spatřil světlo světa v polovině 90. let. The Source nabídne opět vše, čím si soubor získal fanoušky po celém světě - impozantní obsazení zpěváků a hudebníků, podmanivé písně, ohromující zvuk a poutavý příběh. Mezinárodní postavení Ayreon je takové, že Arjen Lucassen mohl psát příběh na tělo dalším velmi respektovaným zpěvákům: James LaBrie (Dream Theater), Tommy Giles Rogers (Between the Buried and Me), Simone Simons (Epica), Mike Mills (Toehider), Floor Jansen (Nightwish), Hansi Kürsch (Blind Guardian), Michael Eriksen (Circus Maximus), Tobias Sammet (Edguy, Avantasia), Nils K. Rue (Pagan's Mind), Zaher Zorgati (Myrath), Tommy Karevik (Kamelot) a Russell Allen (Symphony X). Speciální hudební příspěvky předvedli kytaristé Paul Gilbert (Mr. Big), Guthrie Govan (The Aristocrats, Asia, Steven Wilson), Marcel Coenen a na klávesy Mark Kelly (Marillion).

   Stejně jako na všech předchozích albech, Arjen Lucassen hraje na širokou škálu nástrojů a famózní bubeník Ed Warby (o.a. Elegy, Gorefest, Hail Of Bullets) dodává celému vystoupení Ayreon ty pravé grády.
Datum vydání: 28. 4. 2017 (180gram 2-LP černý vinyl)

Hodnocení LP: 

 stars17

   look17buy17

  purple frame

Nightwish - Vehicle of Spirit (Blu-Ray)

 

nightwish    Po několikaletém turné po celém světě leader symfonického metalu Nightwish představuje na Blu-ray discích dva koncerty v plné délce, ale také spoustu bonusových materiálů. Vše pod názvem VEHICLE OF SPIRIT. Vyprodávané arény a velkolepé přehlídky s nikdy předtím neviděnými pyro efekty, větrnými stroji a samozřejmě neopakovatelnými melodiemi Nightwish jsou prvky, díky nimž je jejich poslední turné tak unikátní.
   Obzvlášť koncert v londýnském Wembley a finském Tampere si kapela i fanoušci náležitě užívali a právě záznam tohoto vrcholného momentu celého turné se nám dostává k poslechu v podobě dvou disků Blu-ray. Největší scénická produkce v historii kapely, krásná atmosféra celého koncertu, elegantní a okouzlující v jeho jednoduchosti a originalitě.

Datum vydání: 15. 12. 2016, Label: Nuclear Blast
Zvukový formát: PCM stereo a DTS-HD Master Audio 5.1.
Obrazový formát: Widescreen 16:9 Anamorphic

 


Hodnocení Blu-ray: 

 stars17 

   look17buy17

    

purple frame

 

could interested

caClumin35xaqwild1
ca slevy text streamery aq text