Novinky Sonus Faber pro rok 2017 - Jak vypadají nejdražší regálové reproduktory na světě?

  Italská značka Sonus Faber představila novou řadu Home Tradition. Již potřetí se díky ní mění design (a technologie) luxusních sloupových reproduktorů Amati Futura. Jedná se o absolutní novinku pro měsíc únor 2017, zatím je k dispozici pouze několik marketingových fotografií, v případě centrálního reproduktoru z této řady nejsou fotky ani cena ještě stanoveny. Uvnitř článku naleznete základní specifikace, ceny a fotografie.

sf18

Představení řady Home Tradition

 • 4 modely – známá jména Amati, Guarneri, Vox a zcela nový, 3.5p sloupový model Serafino (název podle italského houslařského mistra jménem Santo Serafino (1699 - 1758).
 • Klasické křivky s tvarem loutny a řemeslné zpracování se sice jasně hlásí k tradicím, ale použité komponenty a materiály byly zcela inovovány.

TECHNOLOGIE

  V řadě Homage Tradition můžete nyní nalézt další evoluci mnoha patentovaných řešení, vyvinutých pro referenční Lilium, Il Cremonese a Olympica. Například technologie Stealth Ultraflex je upgrade známého systému Stealth Reflex. Jedná se v podstatě o basreflexové vyústění, tvořené separátním dílem odlitým z aluminia, který se nachází na zadním panelu reprosoustavy. Proudění vzduchu je díky němu mnohem lépe kontrolováno a jsou sníženy turbulence, které by měly nežádoucí vliv na zvuk. Vzadu také nalezneme také systém Exoskeleton doplněný prvky Dampshelves na horní a spodní straně reprosoustavy.

  Tato konstrukce zvyšuje pevnost ozvučnic a zároveň omezuje rezonance stěn reprosoustavy. Modely Guarneri a Serafino jsou navíc vybaveny sofistikovanými hroty nazývanými Silent Spikes, s koaxiální konstrukcí kov/elastomer/kov, které byly inspirovány patentovanou technologií Z.V.T. (Zero Vibration Transmission), použitou u modelu Il Cremonese. Měniče řady Homage Tradition jsou přímo odvozeny od modelu Il Cremonese a výsledkem jejich dalšího vývoje je dosažení skutečně exkluzivní a unikátní konstrukce.

DESIGN

  Ozvučnice využívají vylepšený tvar loutny, výsledek pečlivého vývoje a mnoha testů. Zesílené a trochu jinak zakřivené stěny ozvučnic jsou odvozené z modelu Lilium. Díky této evoluci má nyní ozvučnice ještě lepší kontrolu nad vnitřními rezonancemi. Unikátním znakem nové řady Homage jsou horní stěny provedené ve stejné dřevěné úpravě, jako stěny boční. Nejen estetickou, ale především akustickou roli pak hrají stojany Guarneri Tradition. Ty jsou tvořeny karbonovým monokokem a odrážejí v sobě znalosti získané díky partnerství Sonus faber - Pagani Automobili a také díky výrobě Ex3ma.


AMATI FUTURA TRADITION

 • 3,5-pásmová reproduktorová soustava
 • Barvy – Walnut (Red) / Wenge
 • MOC – 656 000 Kč (1 pár)

  3,5-pásmová reprosoustava tvořící vrchol řady Homage Tradition. Dokonalé tvary dřevěné ozvučnice mají své akustické důvody a tvar loutny přispívá k omezení rezonancí, stejně jako technologie Exoskeleton s prvky Dampshelves. Basreflexové vyústění je řešeno technologií Stealth Ultraflex, která zabraňuje vzniku slyšitelných turbulencí. Od země je reprosoustava antivibračně oddělena systémem L.V.T. (Low Vibration Transmission).

  Je použit 1x 28 mm vysokotónnový reproduktor „Arrow Point” DAD s textilní membránou a zadním dřevěným labyrintem, 1x 150 mm středotónový s neodymiovým magnetem a 2x 220 mm basový reproduktor se sendvičovou membránou.

Sonusfaber Amati tradition stilllyfe gallery 30


SERAFINO TRADITION

 • 3,5-pásmová reproduktorová soustava
 • Barvy – Walnut (Red) / Wenge
 • MOC – 496 000 Kč (1 pár)
 • Jedná se o menší sloupový reproduktor než Amati, je ve stejném designu

  3,5-pásmová reprosoustava z řady Homage Tradition je trochu kompaktnější, než nejvyšší model Amati Tradition, rozhodně se však nejedná o žádný kompromis. Také zde je ozvučnice učena tvarem loutny pro dokonalé potlačení rezonancí a navíc vyztužena systémem Exoskeleton s prvky Dampshelves. Technologie Stealth Ultraflex zaručuje mnohem kontrolovanější proudění vzduchu než u běžného basrefxu, nevznikají zde totiž žádné slyšitelné turbulence. Od země je pak reprosoustava antivibračně oddělena pomocí speciálních hrotů Silent Spikes, s koaxiální konstrukcí kov/elastomer/kov.

  Je použit 1x 28 mm vysokotónnový reproduktor „Arrow Point” DAD s textilní membránou a zadním dřevěným labyrintem, 1x 150 mm středotónový s neodymiovým magnetem a 2x 180 mm basový reproduktor se sendvičovou membránou.

sonusfaber amati traditionsonusfaber amati tradition stilllyfe

 


GUARNERI EVOLUTION TRADITION - nejdražší regálové reproduktory vůbec

 • 2-pásmová regálová reproduktorová soustava
 • Barvy – Walnut (Red) / Wenge
 • MOC – 374 400 Kč (1 pár) vč. stojanu

  2-pásmový model řady Homage Tradition je dodáván včetně stojanu, tvořeného karbonovým monokokem (technologie používaná např. u závodních aut). Reprosoustava má ozvučnici ve tvaru lyry, což napomáhá eliminovat nežádoucí rezonance, stejně jako systém Exoskeleton s prvky Dampshelves. Díky technologii Stealth Ultraflex je proudění vzduchu mnohem kontrolovanější než u běžného basreflexu, nevznikají zde totiž žádné slyšitelné turbulence. Od země je pak reprosoustava antivibračně oddělena pomocí speciálních hrotů Silent Spikes, s koaxiální konstrukcí kov/elastomer/kov.

  Je použit 1x 28 mm vysokotónnový reproduktor „Arrow Point” DAD s textilní membránou a zadním dřevěným labyrintem a 1x 150 mm středobasový reproduktor s neodymiovým magnetem.

sonus faber guarneri tradition

VOX TRADITION

 • 3-pásmový centr
 • Barva – Walnut (Red) / Wenge
 • MOC ? Kč (1 kus)

  3 -pásmová reprosoustava Vox Tradition je určena především na pozici dialogového reproduktoru (neboli centru) v systému domácího kina. Stejně jako ostatní modely řady Homage tradition, má i ona ozvučnici s tvarem lyry, jenž je dále opatřena systém Exoskeleton s prvky Dampshelves. Tím jsou nežádoucí rezonance potlačeny na minimum. Místo klasického basreflexu používá Vox Tradition technologii Stealth Ultraflex, díky které je proudění vzduchu mnohem kontrolovanější a nevznikají žádné slyšitelné turbulence. Součástí reprosoustavy je stolní stojan, umožňující naklopení.

  Je použit 1x 28 mm vysokotónnový reproduktor „Arrow Point” DAD s textilní membránou a zadním dřevěným labyrintem, 2x 150 mm s neodymiovým magnetem a 2x 180 mm basový reproduktor se sendvičovou membránou.

*zatím nemáme k dispozici cenu ani fotografii produktu

could interested

sestavylumin35xdukt
sestavyB streamery produkt text