[25] Hudební titul měsíce -  listopad 2016 - jaké je CD s nejhoršími hodnotami DynamicRange, které jsme kdy měřili?

    V naší pravidelné rubrice přinášíme další doporučení pro posluchače kvalitně nahraných nosičů. Aktuálně se jedná o 25. článek Hudebního titulu měsíce, což znamená, že naše webové stránky (v novém designu) fungují již 25. měsíc. I nadále se budeme věnovat třem hudebním nosičům (CD, LP, Blu-Ray), které nás zaujaly. Tentokrát jsme vybrali trochu netradičně pro zajímavost CD, které je na tom co se týče dynamiky velmi špatně.

fried3 

    Koupili jste si disk nebo jiný nosič s hudbou, filmem, nebo koncertem a se zvukovým výsledkem nejste spokojeni? Pomůžeme Vám s výběrem toho, co nás nezklamalo a ulehčíme Vám tak s obavami při nákupu. V této aktualitě neposuzujeme hudební a filmové žánry, zaměřujeme se pouze na zvukové a obrazové kvality. Tip na zajímavý hudební nosič CD je v odkazu ještě doplněn o hodnocení masteringu s uvedením dynamických hodnot dBFS jednotlivých skladeb. Právě mastering a následné remastery se zásadním způsobem podepisují na nedostatečném dynamickém rozsahu.


Hudební tituly měsíce : archiv <2014 ;  listopad 2014  prosinec 2014 ;  leden 2015 ;  únor 2015 ;  březen 2015 ; duben 2015 ; květen 2015 ; červen 2015 ; červenec 2015 srpen 2015 ; září 2015 ; říjen 2015 ; listopad 2015 ; prosinec 2015 ; leden 2016 ; únor 2016 ; březen 2016 ; duben 2016 ; květen 2016 ; červen 2016 ; červenec 2016 ; srpen 2016 ; září 2016 ; říjen 2016 ;


  DynamicRangetab

blacklineTines 

Linkin Park - Meteora


MeteoraLP

    Meteora je druhé studiové album americké nu-metalové skupiny Linkin Park a bylo vydáno 25. března 2003. Následovalo po Reanimation (remixové album) a skvělé prodávaném debutovém CD Hybrid Theory. Meteora se celkově umístila v hitparádách na lepších pozicích než předešlé Hybrid Theory a první týden se prodalo již 810 000 kusů této desky. Album se stalo ve Spojených státech 4x platinové a celosvětové prodeje činí úctyhodných 16 milionů kusů. Jedná se tedy o třetí nejlépe prodávané CD v Americe roku 2003. Meteora obsahuje hity jako Somewhere I Belong, Faint, Lying From You, From the Inside, Breaking the Habit, Numb a kromě Lying from You má každá píseň své oficiální video. Singly byly velice úspěšné a celkově je album co do písní stále nejúspěšnější v americké hitparádě Modern Rock Tracks.

   O to horší je to s dynamikou, CD je bohužel velmi špatně nahrané, skladby s dynamikou 4 - 5 jsou ostudou pro nahrávací studio. Ze zvědavosti jsme zkusili i porovnání s 24bitovými nahrávkami speciální japonské edice tohoto alba, kde se nahrávky s hodnotami 4 zlepšili o jeden bod. Vynuceně zesílené středy nahrávkám bohužel neprospívají, při tichém poslechu dynamika prakticky zmizí - škoda, že si to studia neuvědomují. U tohoto výborného alba to zamrzí dvojnásob. Poprvé hodnotíme jednou hvězdou (upozorňujeme, že hodnotíme level dynamiky, nikoli kvalitu obsahu!).

  Naměřené hodnoty dBFS (mastering)

dr linkin

  

                                                                                                                          Hodnocení dynamického rozsahu CD:

                                                                                                                                                                 1star           

buyit blacklineTines

 Friedemann - Saitensprung   

LP11 2016   

    Friedemann je v našem studiu pojmem, co se týká zvukové kvality nahrávek a to nejen na CD nosičích ale i v případě vinylových vydání. Tak je tomu i v případě 17. studiového alba z roku 2007, které vydala společnost Biber Records. Dalo by se říci, že na každý gramofon, nebo při změně přenosky na vystavených a prezentovaných přístrojích v pphifi jsme tento titul poslouchali jako referenční. V případě, že je audio řetězec, včetně gramofonu kvalitní, je poslech tohoto alba stále mimořádným hudebním zážitkem. Mastering Johannes Wohlleben, Bauer Studios. Doporučujeme nejen tento titul od Friedemanna.

Hodnocení Vinyl LP:

 5stars

  

 

 

 

  

   

 

 

buyit

  


blacklineTines

Duran Duran – Live 2011

duranBR 

    Duran Duran je jednou z nejznámějších britských kapel posledních tří desetiletí. Tento hudební soubor definoval generaci MTV Video a fixoval populární hudbu s uměním módy a technologie, exotických míst, krásných dívek a ohromujícími speciálními efekty přivedli tento druh zábavy na úplně jinou úroveň. V současné době s více než 80 miliony prodaných desek, 30 UK Top hitů a 18 amerických hitových singlů řadí DURAN DURAN mezi špičku hudebního průmyslu. Kvalita videa LIVE 2011 je fantastická a ti, kteří hledají dobrý koncert, dostávají zde to nejlepší možné. Spousta kamer a obrazových efektů, posuny barev a pohybu jsou doslova pastvou pro oči.
  19 skladeb si můžete poslechnout v prostorovém formátu DTS HD Master Audio, nebo LPCM stereo. 116 minutový blu-ray disk vydal Eagle Rock Entertainment v roce 2011.

Audio: DTS-HD Master Audio 5.1, PCM 2.0,

Video: 1080i, 1.78:1, 16:9

Hodnocení Blu-ray:

 5stars

 

 

 

 

 

 

 

 

buyit

 

blacklineTines

could interested

lumin35xsestavyaqwild1 streamery sestavyBaq text